• ÇAĞRI MERKEZİ
  • ι
  • 0212 221 1 221
Ucuza uçak bileti al!
800'ün üzerinde hava yolu firmasını kıyaslayın...

Açık Bilet Nedir?

Açık Bilet Nedir?
Açık Bilet Nedir?
Bir yerden bir yere en uygun fiyatla en hızlı şekilde gitmek gibi bir lüksten kimse mahrum olmak istemez. Fakat bazı durumlar vardır ki, bir yerden bir yere gideceğimiz tarih tam da belirli olmayabilir. Tarih 1 – 2 gün hatta belki 1 hafta kadar bir esneklik gerektirebilir. İşte böyle durumlarda ise açık bilet uygulamalarından yararlanmak gerekir.

Açık Bilet Nedir?

Uygun uçak bileti almak, herkesin isteyeceği bir şey. Bir yerden bir yere en uygun fiyatla en hızlı şekilde gitmek gibi bir lüksten kimse mahrum olmak istemez. Fakat bazı durumlar vardır ki, bir yerden bir yere gideceğimiz tarih tam da belirli olmayabilir. Tarih 1 – 2 gün hatta belki 1 hafta kadar bir esneklik gerektirebilir. İşte böyle durumlarda ise açık bilet uygulamalarından yararlanmak gerekir. Açık biletler her ne kadar ucuz biletler olmasa da, esnekliği ile seyahat tarihi tam da kesin olmayan kullanıcılar için oldukça ideal biletlerdir.

Açık Tarihli Bilet Nedir?

Genel olarak açık tarihli bilet yerine esnek tarihli bilet kullanılır. Açık tarihli ya da esnek tarihli biletler, promosyon biletlerin aksine tarih ve saat konusunda bir genişlik sunan ve belirli bir ana kadar

 biletin tarih ve saatinin değişmesine imkan veren uygulamalardır. Fiyat olarak çok daha ucuz uçak bileti olan promosyon biletlerin çok çok üstündedir. Fakat en büyük avantajlarından biri çok az bir ceza ödeyerek ve ya hiçbir ceza ödemeden biletin iptal edilmesini sağlamaktır. İptal etmenin yanı sıra, açık bilet uygulaması sayesinde biletlerin tarih ve saati de istenildiğinde değiştirilebilmektedir. Açık bilet uygulamasının tam karşılığı aslında budur. Ne bileti iade ederken ne de tarih değiştirirken hiçbir sıkıntı yaşamazsınız. Eğer yolculuk yapacağınız tarih belirli değil ise bir tereddüt yaşamanıza gerek kalmaz. Genel olarak bakıldığında biletler arasındaki farklar firmalardan firmalara ve firmaların bilet sınıflarına göre (ekonomi, promosyon, esnek gibi) farklılıklar göstermektedir.

Hangi Firmalarda Ne Farklar Var?

Uçak bileti alırken ilk akla gelen firma olan Türk Hava Yolları için bakacak olursak, doğal olarak promosyon olan biletlerde her hangi bir indirim uygulanmazken, standart biletlerde ise vergiler hariç koltuk fiyatı üzerinden %10’luk bir indirim uygulanır. Öğrenci olarak kabul edilme yaşı ise 13 – 25 arasıdır. Lefkoşa seferleri için ise bu yaş aralığı 23 – 28’dir. İndirimli uçak bileti satın alan kullanıcıların, indirim ile ilgili kağıtlarını hava yolu şirketine sunmaları gerekmektedir. Ayrıca promosyon yani indirimli biletlerde herhangi bir iade ve ya tarih değişikliği de mümkün değildir. İade olarak sadece ödenmiş olan vergiler geri verilir, koltuk bedelini firma geri vermez. Açık biletlerde ise uçuş saatine 12 saatlik bir süre var ise herhangi bir ceza ödemeden bilet iptali yapılabilir. 12 saatten daha az bir süre var ise %30’luk bir ceza uygulanır.  Tarih değişikliğinde ise yine 12 saatlik bir süre var ise herhangi bir ceza uygulaması olmaz. 12 saatten daha az bir süre kalmış ise önceki işlemlerden bir ceza alınmaz fakat eğer bir bilet fiyatı farkı var ise bu fark yolcudan tahsis edilir fakat geri iade yapılmaz. 

HABERLER & DUYURULAR Tümünü Gör »
Yolculuklarınız Ucuz ve Kısa!
Yolculuklarınız Ucuz ve Kısa!
Bazen işlerimizden dolayı bazense gezmek amaçlı şehirler arası veya yurtdışı seyahatleri yapmak zorunda kalmaktayız. İnsanoğlu yüzyıllardır bir çok şekilde ulaşımını gerçekleştirmiştir. At, araba, tren, gemi gibi birçok ulaşım aracından sonra günümüz... devamı »
Ulaşımınızı Uçaklar ile Kolayca Gerçekleştirin
Ulaşımınızı Uçaklar ile Kolayca Gerçekleştirin
Teknolojinin her geçen gün gelişmesi ile birlikte ulaşım araçları da geliştirilmektedir. Bir yerden bir yere ulaşmak için geçmişten günümüze baktığımızda ulaşımda çok büyük yollar kat edilmiştir. Özellikle günümüzün en kolay ve hızlı ulaşım aracı ola... devamı »
Uçuşun Alternatif Yolları
Uçuşun Alternatif Yolları
Alternatif yolları, alternatif firmaları kullanarak uçak bileti fiyatlarını düşürmek mümkündür. Günümüzde bir yerden bir yere gitmenin en hızlı şekli hava yollarını kullanmaktır. Bunun başlıca sebebi ise araç sayısının az olması ve gökyüzünün her han... devamı »
Uçuş Arama Motorları
Uçuş Arama Motorları
Seyahat etmek için insanların önünde birçok engel bulunur. Bunların içinde özellikle ekonomik sıkıntılar çok büyük bir rol oynamaktadır. Özellikle uçak ile yapılacak bir seyahat planı var ise, uçak bileti fiyatlarının pahalılığı oldukça büyük bir pro... devamı »
Uçak Biletlerinde Kampanya Fırsatı
Uçak Biletlerinde Kampanya Fırsatı
Eğer ki sürekli yolculuk halindeyseniz ve artık bu seyahatler pahalı olmaya başladıysa, sizlerde bazı kampanya ve fırsatlara göz atarak, en uygun fiyatlardan biletleri satın alabilirsiniz. Vaktinizi iyi değerlendirmek için ve günün büyük bir kısmını ... devamı »
Ucuz Uçak Bileti İçin Ne Yapmak Gerekiyor?
Ucuz Uçak Bileti İçin Ne Yapmak Gerekiyor?
İş seyahatleri, yaz aylarında kişisel seyahatler ve benzeri yolculuklar için, elbette ki daha hızlı ve daha ekonomik bir hizmet almak önemlidir. Bu kapsamda her daim uçak biletleri müşterilerine yardımcı olurken, elbette ki bilet alınacak tarih, yolc... devamı »
Bize Katılın :
facebook uçak bileti
twitter uçak bileti
google uçak bileti
youtube uçak bileti
pinterest uçak bileti
android uçak bileti uygulaması
apple uçak bileti uygulaması
Uçak Bileti Apps:
Popüler Uçuşlar :
Dalaman - Düsseldorf uçak bileti  Ι  İstanbul - Ankara uçak bileti  Ι  İstanbul - Adana uçak bileti  Ι  Ankara - İzmir uçak bileti  Ι  Adana - İzmir uçak bileti  Ι  Denizli - İstanbul uçak bileti  Ι  İstanbul - Bodrum uçak bileti  Ι  İstanbul - Roma uçak bileti  Ι  İstanbul - Paris uçak bileti  Ι  İstanbul - Amsterdam uçak bileti  Ι  İstanbul - Batum uçak bileti  Ι  İstanbul - Dubai uçak bileti  Ι  İstanbul - Doha uçak bileti  Ι 
Hava Yolları :
THY Türk Hava Yolları - Pegasus Hava Yolları - AtlasJet - AtlasGlobal - AnadoluJet - OnurAir - BoraJet - SunExpress - Lufthansa Hava Yolları - KLM Hollanda Kraliyet Hava Yolları - Qatar Airways - Singapore Airlines - Asiana Airlines - Cathay Pasific - Thai Airways - Etihad Airways - Air New Zealand - Qantas Airways - Emirates - Tüm hava yollarını gör »
Site Haritası :
Anasayfa Ι Mobil Site Ι Hakkımızda Ι Kampanyalar Ι Haberler & Duyurular Ι Kurumsal Çözümler Ι Uçak Bileti Ι Online Check-in Ι E-Bilet Görüntüleme Ι Corporate Club Ι Sıkça Sorulan Sorular Ι Promosyon Uçak Biletleri Ι Bilgi Merkezi Ι İletişim Ι

Uçak Biletleri

Ι

Online Bilet Al

Ι

Online Uçak Bileti

Ι

Online Uçak Biletleri

BiletUcuz.Com - Barşan Turizm Ticaret A.Ş. Türsab’a T-1482 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesidir. BiletUcuz.Com'dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Barşan Turizm Ticaret A.Ş. ( IATA Kodu : 882080-3 ) tarafından yapılmaktadır.
© 2016 - Her hakkı saklıdır. BiletUcuz.Com