• ÇAĞRI MERKEZİ
  • ι
  • 0212 221 1 221
Ucuza uçak bileti al!
800'ün üzerinde hava yolu firmasını kıyaslayın...

Bilet Alırken Nelere Dikkat Edilir

Bilet Alırken Nelere Dikkat Edilir
Bilet Alırken Nelere Dikkat Edilir
Tren ile ülke içinde yapılan bir seyahat bile çok uzun olabiliyor. Ya da 2000 km’lik bir yolu otobüs ile 60 saate giderken, uçak ile yine aynı yolu 5 saate gidiyoruz.

Bilet Alırken Nelere Dikkat Edilir
                Tren ile ülke içinde yapılan bir seyahat bile çok uzun olabiliyor. Ya da 2000 km’lik bir yolu otobüs ile 60 saate giderken, uçak ile yine aynı yolu 5 saate gidiyoruz. Bunun sebebi ise uçağın herhangi bir bekleme yapmadan direkt olarak gideceği yere durmadan hareket halinde olmasıdır. Uçaklar her ne kadar hızlı ulaşım araçları olsalar da, bilet fiyatları çoğu zaman otobüsten çok daha pahalıdır. Uçak bileti fiyatları her ne kadar son dönemlerde ucuzlamış olsa da, yine de çoğu kişi için çok pahalı bir seviyededir.
Dikkatle İncelenmesi Gerekenler
                Uçuş arama motorlarını kullanarak ucuz uçak bileti araması yaparız. Bu motorlar bize isteğimize göre en ucuz uçak biletlerini listelerler. Fakat bu biletler alınmadan önce dikkatle incelenmesi gereken birkaç nokta mevcuttur:

  • Kalkış saati
  • Aktarma
  • Vergiler
  • Promosyonlu biletler ve bagaj hakkı

Kalkış Saati
                Uçak bileti alırken,  ucuz bir bilet bulmak için kullandığımız arama motorları bize en uygun fiyatlı bileti listenin en üst sırasında sunarlar. Bu ucuz biletler genelde geçe çok geç ve ya sabah çok erken saatlerde olurlar. Yani bu listenin en başında sunulan uçuşlar genelde gece 1 ve sabah 5 arası olan uçuşlardır. Eğer gideceğiniz hava alanına toplu taşıma ile gidecekseniz bu sizin için olumsuz bir durum olabilir. Bu yüzden de uçak kalkış saatine mutlaka dikkat etmelisiniz.
Aktarma
                Arama motoru aracılığı ile uygun uçak bileti bulmayı başardınız. Fakat uçak kalktıktan 2 saat sonra hedefinde olması gerekirken, 10 saat sonra hedefine ulaşıyor. Bunun sebebi ise uçağın aktarmalı olması. Yani önce başka bir şehre sizi indiriyor, burada birkaç saat bekliyorsunuz. Sonra bir ücret ödemeden başka bir uçak ile gideceğiniz yere gidiyorsunuz.
Vergiler
                Özellikle ülkemizde çok dikkat edilmesi gereken bir nokta. Uçak koltuk fiyatları her ne kadar ucuz olsa da, bu fiyatların üzerine vergiler eklenince fiyat çok fazla değişmektedir. Bu yüzden arama motorlarında arama yaparken fiyatların vergiler dahil olup olmadığına çok dikkat edin.
Bagaj Hakkına Dikkat
                Bazı indirimli ucuz biletlerde bagaj hakkı bulunmamaktadır. Yani elinizde ve ya bagajda taşıyacağınız bir bavul için ek ücret ödemeniz gerekmektedir. Özellikle dikkat edilmesi gereken başka bir nokta, bu biletlerin alındıktan sonra iptal edilememesidir. Yani bileti aldıktan sonra bagaj olayını fark ederseniz, paranızı geri alamazsınız. Sadece ödemiş olduğunuz vergileri geri tahsil etmeniz mümkün olacaktır.

 

HABERLER & DUYURULAR Tümünü Gör »
Yolculuklarınız Ucuz ve Kısa!
Yolculuklarınız Ucuz ve Kısa!
Bazen işlerimizden dolayı bazense gezmek amaçlı şehirler arası veya yurtdışı seyahatleri yapmak zorunda kalmaktayız. İnsanoğlu yüzyıllardır bir çok şekilde ulaşımını gerçekleştirmiştir. At, araba, tren, gemi gibi birçok ulaşım aracından sonra günümüz... devamı »
Ulaşımınızı Uçaklar ile Kolayca Gerçekleştirin
Ulaşımınızı Uçaklar ile Kolayca Gerçekleştirin
Teknolojinin her geçen gün gelişmesi ile birlikte ulaşım araçları da geliştirilmektedir. Bir yerden bir yere ulaşmak için geçmişten günümüze baktığımızda ulaşımda çok büyük yollar kat edilmiştir. Özellikle günümüzün en kolay ve hızlı ulaşım aracı ola... devamı »
Uçuşun Alternatif Yolları
Uçuşun Alternatif Yolları
Alternatif yolları, alternatif firmaları kullanarak uçak bileti fiyatlarını düşürmek mümkündür. Günümüzde bir yerden bir yere gitmenin en hızlı şekli hava yollarını kullanmaktır. Bunun başlıca sebebi ise araç sayısının az olması ve gökyüzünün her han... devamı »
Uçuş Arama Motorları
Uçuş Arama Motorları
Seyahat etmek için insanların önünde birçok engel bulunur. Bunların içinde özellikle ekonomik sıkıntılar çok büyük bir rol oynamaktadır. Özellikle uçak ile yapılacak bir seyahat planı var ise, uçak bileti fiyatlarının pahalılığı oldukça büyük bir pro... devamı »
Uçak Biletlerinde Kampanya Fırsatı
Uçak Biletlerinde Kampanya Fırsatı
Eğer ki sürekli yolculuk halindeyseniz ve artık bu seyahatler pahalı olmaya başladıysa, sizlerde bazı kampanya ve fırsatlara göz atarak, en uygun fiyatlardan biletleri satın alabilirsiniz. Vaktinizi iyi değerlendirmek için ve günün büyük bir kısmını ... devamı »
Ucuz Uçak Bileti İçin Ne Yapmak Gerekiyor?
Ucuz Uçak Bileti İçin Ne Yapmak Gerekiyor?
İş seyahatleri, yaz aylarında kişisel seyahatler ve benzeri yolculuklar için, elbette ki daha hızlı ve daha ekonomik bir hizmet almak önemlidir. Bu kapsamda her daim uçak biletleri müşterilerine yardımcı olurken, elbette ki bilet alınacak tarih, yolc... devamı »
Bize Katılın :
facebook uçak bileti
twitter uçak bileti
google uçak bileti
youtube uçak bileti
pinterest uçak bileti
android uçak bileti uygulaması
apple uçak bileti uygulaması
Uçak Bileti Apps:
Popüler Uçuşlar :
Dalaman - Düsseldorf uçak bileti  Ι  İstanbul - Ankara uçak bileti  Ι  İstanbul - Adana uçak bileti  Ι  Ankara - İzmir uçak bileti  Ι  Adana - İzmir uçak bileti  Ι  Denizli - İstanbul uçak bileti  Ι  İstanbul - Bodrum uçak bileti  Ι  İstanbul - Roma uçak bileti  Ι  İstanbul - Paris uçak bileti  Ι  İstanbul - Amsterdam uçak bileti  Ι  İstanbul - Batum uçak bileti  Ι  İstanbul - Dubai uçak bileti  Ι  İstanbul - Doha uçak bileti  Ι 
Hava Yolları :
THY Türk Hava Yolları - Pegasus Hava Yolları - AtlasJet - AtlasGlobal - AnadoluJet - OnurAir - BoraJet - SunExpress - Lufthansa Hava Yolları - KLM Hollanda Kraliyet Hava Yolları - Qatar Airways - Singapore Airlines - Asiana Airlines - Cathay Pasific - Thai Airways - Etihad Airways - Air New Zealand - Qantas Airways - Emirates - Tüm hava yollarını gör »
Site Haritası :
Anasayfa Ι Mobil Site Ι Hakkımızda Ι Kampanyalar Ι Haberler & Duyurular Ι Kurumsal Çözümler Ι Uçak Bileti Ι Online Check-in Ι E-Bilet Görüntüleme Ι Corporate Club Ι Sıkça Sorulan Sorular Ι Promosyon Uçak Biletleri Ι Bilgi Merkezi Ι İletişim Ι

Uçak Biletleri

Ι

Online Bilet Al

Ι

Online Uçak Bileti

Ι

Online Uçak Biletleri

BiletUcuz.Com - Barşan Turizm Ticaret A.Ş. Türsab’a T-1482 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesidir. BiletUcuz.Com'dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Barşan Turizm Ticaret A.Ş. ( IATA Kodu : 882080-3 ) tarafından yapılmaktadır.
© 2016 - Her hakkı saklıdır. BiletUcuz.Com