• ÇAĞRI MERKEZİ
  • ι
  • 0212 221 1 221
Ucuza uçak bileti al!
800'ün üzerinde hava yolu firmasını kıyaslayın...

Promosyonlu Bilet ve Açık Bilet Farkları

Promosyonlu Bilet ve Açık Bilet Farkları
Promosyonlu Bilet ve Açık Bilet Farkları
Seyahat etmek eskiden bir lüks olarak kabul edilmekteydi. Şimdi ise gelişen teknoloji ve ucuzlayan bilet fiyatları ile herkesin erişebileceği bir hal almış durumda. Fakat her isteyen anında seyahat edemiyor çünkü önünde bazı engeller oluyor.

Seyahat etmek eskiden bir lüks olarak kabul edilmekteydi. Şimdi ise gelişen teknoloji ve ucuzlayan bilet fiyatları ile herkesin erişebileceği bir hal almış durumda. Fakat her isteyen anında seyahat edemiyor çünkü önünde bazı engeller oluyor. Bunların en başında zaman bulamamak gelmekte. İşten ve ya derslerden bir türlü şehir dışına bile çıkamayan insanlar, kendilerine en uygun an olarak bayramları ve resmi tatilleri seçerler. Fakat o zamanlarda otobüs ile yapılacak bir yolculuk ile tatili yarısı yollarda geçecektir. Uçak bileti fiyatları genelde pahalı olsa da ucuz olarak bulmak mümkündür. Fakat ucuz uçak bileti ve normal biletler arasında bazı farklar vardır. Bu farklar açık biletler ile çok daha fazla belirginleşir.
Karar Vermek Önemli
                Herhangi bir işe başlamadan önce olduğu gibi, seyahat yapmadan önce de karar vermek önemli bir nokta. Özellikle uçak bilet fiyatlarının pahalılığı düşünüldüğünde, belirli bir tarihte karar kılınılması oldukça önemli bir noktadır. Çünkü çoğu zaman bilet iptali yapılırken ceza ödenir ve verilen para tamamı ile geri alınmamış olur. Bu durum özellikle promosyon ve açık biletler arasında kendisini çok sık olarak göstermektedir.
Promosyonlu Biletler
                Ucuz bilet ararken yolcuların ilk baktıkları şey promosyonlu biletlerdir. Bu biletler belirli tarihlerde ve belirli sayılarda olurlar. Her ne kadar bu biletler üzerinden de vergi alınsa da, koltuk fiyatı düşük olduğu için vergilerde de bir azalma görülür. Fakat promosyonlu biletlerin bazı handikapları mevcuttur. Bunların başında promosyonlu biletlerin iptali ve ya tarihinin değiştirilmesi söz konusu değildir. Herhangi bir ceza ödeme ile de bur gerçekleştirilemez. Sadece iptal durumunda ödenmiş olan vergiler bileti iade eden kişiye geri ödenir. Ayrıca bazı promosyonlu biletlerde herhangi bir bagaj hakkı tanınmaz ve ek bagaj için ek ücret talep edilir.
Açık Biletler
                Uçak bileti alırken gideceği tarih belirli olmayan kişiler genelde bu açık biletleri tercih ederler. Bu biletlerin fiyatı daha uygun uçak bileti olan promosyonlu biletlerinden çeşitli üstünlükleri mevcuttur. En başta bu biletlerde kesinlikle bagaj hakkı tanınmama olayı yoktur. El ve normal bagaj hakkı firma standartları çerçevesinde belirlenmiştir. Açık yani esnek tarihli biletlerin esas avantajı ise iptal ve ya tarihinin değişiminin mümkün olmasıdır. Bu biletler eğer uçuş saatine 12 saatten fazla bir süre var ise istenildiği taktirde geri iade edilebilir ve en önemlisi de başka bir tarihe ve ya saate ertelenebilir. Eğer uçuş saatine 12 saatten az bir süre kaldı ise, bu işlemler yine gerçekleştirilebilir fakat bu sefer %30’luk bir ceza uygulanır.
Genel olarak baktığımızda ise iki bilet türü arasındaki farklar şöyle listelenebilir:

    • Açık biletlerin iptali ve değişimi mümkün iken, promosyon biletlerde bu yoktur
    • Bagaj hakkı açık biletlerde mutlaka tanınırken, promosyon biletlerde bazen tanınmayabilir
    • Promosyon biletlerde bir indirim sağlanmazken, açık biletlerde koltuk bedeli üzerinden %10’luk bir öğrenci indirimi uygulanabilir.
HABERLER & DUYURULAR Tümünü Gör »
Yolculuklarınız Ucuz ve Kısa!
Yolculuklarınız Ucuz ve Kısa!
Bazen işlerimizden dolayı bazense gezmek amaçlı şehirler arası veya yurtdışı seyahatleri yapmak zorunda kalmaktayız. İnsanoğlu yüzyıllardır bir çok şekilde ulaşımını gerçekleştirmiştir. At, araba, tren, gemi gibi birçok ulaşım aracından sonra günümüz... devamı »
Ulaşımınızı Uçaklar ile Kolayca Gerçekleştirin
Ulaşımınızı Uçaklar ile Kolayca Gerçekleştirin
Teknolojinin her geçen gün gelişmesi ile birlikte ulaşım araçları da geliştirilmektedir. Bir yerden bir yere ulaşmak için geçmişten günümüze baktığımızda ulaşımda çok büyük yollar kat edilmiştir. Özellikle günümüzün en kolay ve hızlı ulaşım aracı ola... devamı »
Uçuşun Alternatif Yolları
Uçuşun Alternatif Yolları
Alternatif yolları, alternatif firmaları kullanarak uçak bileti fiyatlarını düşürmek mümkündür. Günümüzde bir yerden bir yere gitmenin en hızlı şekli hava yollarını kullanmaktır. Bunun başlıca sebebi ise araç sayısının az olması ve gökyüzünün her han... devamı »
Uçuş Arama Motorları
Uçuş Arama Motorları
Seyahat etmek için insanların önünde birçok engel bulunur. Bunların içinde özellikle ekonomik sıkıntılar çok büyük bir rol oynamaktadır. Özellikle uçak ile yapılacak bir seyahat planı var ise, uçak bileti fiyatlarının pahalılığı oldukça büyük bir pro... devamı »
Uçak Biletlerinde Kampanya Fırsatı
Uçak Biletlerinde Kampanya Fırsatı
Eğer ki sürekli yolculuk halindeyseniz ve artık bu seyahatler pahalı olmaya başladıysa, sizlerde bazı kampanya ve fırsatlara göz atarak, en uygun fiyatlardan biletleri satın alabilirsiniz. Vaktinizi iyi değerlendirmek için ve günün büyük bir kısmını ... devamı »
Ucuz Uçak Bileti İçin Ne Yapmak Gerekiyor?
Ucuz Uçak Bileti İçin Ne Yapmak Gerekiyor?
İş seyahatleri, yaz aylarında kişisel seyahatler ve benzeri yolculuklar için, elbette ki daha hızlı ve daha ekonomik bir hizmet almak önemlidir. Bu kapsamda her daim uçak biletleri müşterilerine yardımcı olurken, elbette ki bilet alınacak tarih, yolc... devamı »
Bize Katılın :
facebook uçak bileti
twitter uçak bileti
google uçak bileti
youtube uçak bileti
pinterest uçak bileti
android uçak bileti uygulaması
apple uçak bileti uygulaması
Uçak Bileti Apps:
Popüler Uçuşlar :
Dalaman - Düsseldorf uçak bileti  Ι  İstanbul - Ankara uçak bileti  Ι  İstanbul - Adana uçak bileti  Ι  Ankara - İzmir uçak bileti  Ι  Adana - İzmir uçak bileti  Ι  Denizli - İstanbul uçak bileti  Ι  İstanbul - Bodrum uçak bileti  Ι  İstanbul - Roma uçak bileti  Ι  İstanbul - Paris uçak bileti  Ι  İstanbul - Amsterdam uçak bileti  Ι  İstanbul - Batum uçak bileti  Ι  İstanbul - Dubai uçak bileti  Ι  İstanbul - Doha uçak bileti  Ι 
Hava Yolları :
THY Türk Hava Yolları - Pegasus Hava Yolları - AtlasJet - AtlasGlobal - AnadoluJet - OnurAir - BoraJet - SunExpress - Lufthansa Hava Yolları - KLM Hollanda Kraliyet Hava Yolları - Qatar Airways - Singapore Airlines - Asiana Airlines - Cathay Pasific - Thai Airways - Etihad Airways - Air New Zealand - Qantas Airways - Emirates - Tüm hava yollarını gör »
Site Haritası :
Anasayfa Ι Mobil Site Ι Hakkımızda Ι Kampanyalar Ι Haberler & Duyurular Ι Kurumsal Çözümler Ι Uçak Bileti Ι Online Check-in Ι E-Bilet Görüntüleme Ι Corporate Club Ι Sıkça Sorulan Sorular Ι Promosyon Uçak Biletleri Ι Bilgi Merkezi Ι İletişim Ι

Uçak Biletleri

Ι

Online Bilet Al

Ι

Online Uçak Bileti

Ι

Online Uçak Biletleri

BiletUcuz.Com - Barşan Turizm Ticaret A.Ş. Türsab’a T-1482 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesidir. BiletUcuz.Com'dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Barşan Turizm Ticaret A.Ş. ( IATA Kodu : 882080-3 ) tarafından yapılmaktadır.
© 2016 - Her hakkı saklıdır. BiletUcuz.Com