• ÇAĞRI MERKEZİ
  • ι
  • 0212 221 1 221
Ucuza uçak bileti al!
800'ün üzerinde hava yolu firmasını kıyaslayın...

Uçak Bileti Alırken Alternatif Yolları Deneme

Uçak Bileti Alırken Alternatif Yolları Deneme
Uçak Bileti Alırken Alternatif Yolları Deneme
Eğer ekonomik olarak bir sıkıntınız yok ve gideceğiniz her yere istediğiniz an ulaşmış birisi iseniz, bu yazıda sizlik bir şey bulunmamakta. Bu yazıda uçak bileti ararken alternatif hava yolları ve rotaların nasıl ekonomik olarak artı oluşturabileceğine bakacağız. Günümüzün en hızlı ulaşım aracı uçaklar.

Uçak Bileti Alırken Alternatif Yolları Deneme
                Eğer ekonomik olarak bir sıkıntınız yok ve gideceğiniz her yere istediğiniz an ulaşmış birisi iseniz, bu yazıda sizlik bir şey bulunmamakta. Bu yazıda uçak bileti ararken alternatif hava yolları ve rotaların nasıl ekonomik olarak artı oluşturabileceğine bakacağız. Günümüzün en hızlı ulaşım aracı uçaklar. Bunun sebebi ise hem hava yolu trafiğindeki araç sayısının yerdekine göre çok daha az olması, hem de gökyüzünün kara yolları gibi sınırları olmamasıdır. Örneğin 1000 km’lik bir yolu otobüs ile 30 saate giderken, uçak ile bu zaman 2.5 saat gibi bir süreye düşmektedir. Bunun sebebi ise uçağın herhangi bir bekleme yapmadan direkt olarak gideceği yere durmadan hareket halinde olmasıdır. Uçaklar her ne kadar hızlı ulaşım araçları olsalar da, bilet fiyatları çoğu zaman otobüsten çok daha pahalıdır. Fakat ucuz uçak bileti bulmak imkansız değildir.
“Alternatif” Kriterler
                Uçak bilet piyasası sürekli olarak değişen bir yapıdadır. Tıpkı para borsası gibi gün içinde bile bilet fiyatları değişiklikler gösterir. Bunun sebebi ise uçakların doluluk oranlarının değişmesi, başka hava yolu şirketlerinin gün içinde bazı kampanyalar yapması gibi anlık etkenlerin dışında gidilecek olan hava yolu kuruluşu, gidilecek hedef, gidilecek saat, haftanın bir bayram haftası olup olmaması gibi sabit etkenler de uçak bileti alırken dikkat edilmesi gereken önemli noktalardandır. Ucuz yollu bir seyahat yapmak için etkili iki “alternatif” yoldan birisi alternatif hava yolu firmaları ile uçuş yapmak, ikincisi ise alternatif rotalara bakmaktır.
Alternatif Firmalar?
                Genel olarak dünyada, hemen hemen her büyük şehirde 2 adet hava alanı bulunmakta. Bu sonradan yapılan ve daha az kullanılan hava alanında ise bazı farklı alternatif firmalar ucuz bilet imkanları sunmakta. Örneğin ülke içi bir uçuş için THY yerine Onur Air’ı tercih etmek, mantıklı bir hareket olacaktır. Zaten gideceğiniz yol 2 saati geçmeyeceği için, uçtuğunuz firmanın çok da büyük bir önemi yoktur. Ayrıca dünyada, özellikle de ülkemizde havacılık sektörü çok gelişmiş olduğu için, eğer bilet alırken görmeseniz hangi firma ile uçtuğunuzu ayırt edemezsiniz. Her firma aynı konforu ve hizmeti sunmakta.
Alternatif Rotalar
                Örneğin uzun zamandır Bakü’yü görmek istiyorsunuz. Direkt olarak THY ile Bakü’ye uçmaktansa, Onur Air ile Qebele şehrine uçup orayı gezebilir, oradan da yine isterseniz ufak bir otobüs yolculuğu ile Bakü’ye geçebilirsiniz. Bu sayede hem oldukça uygun uçak bileti fiyatı ile cebinize çok yüklenmemiş olursunuz, hem de farklı iki şehri aynı zaman diliminde görme şansınız olmuş olur.
Farklı Hava Yollarında Tek Yön Bilet
                Genelde gidiş dönüş bileti kestirmek daha ucuz bir işlemdir. Fakat bazı firmalardan tek yönlü bilet almak çok daha karlı olacaktır. Özellikle tarihleriniz esnek ve biletleri 27 hafta önceden arıyorsanız, çok ucuz bir fiyata Avrupa’ya gitme şansı elde edebilirsiniz.

HABERLER & DUYURULAR Tümünü Gör »
Yolculuklarınız Ucuz ve Kısa!
Yolculuklarınız Ucuz ve Kısa!
Bazen işlerimizden dolayı bazense gezmek amaçlı şehirler arası veya yurtdışı seyahatleri yapmak zorunda kalmaktayız. İnsanoğlu yüzyıllardır bir çok şekilde ulaşımını gerçekleştirmiştir. At, araba, tren, gemi gibi birçok ulaşım aracından sonra günümüz... devamı »
Ulaşımınızı Uçaklar ile Kolayca Gerçekleştirin
Ulaşımınızı Uçaklar ile Kolayca Gerçekleştirin
Teknolojinin her geçen gün gelişmesi ile birlikte ulaşım araçları da geliştirilmektedir. Bir yerden bir yere ulaşmak için geçmişten günümüze baktığımızda ulaşımda çok büyük yollar kat edilmiştir. Özellikle günümüzün en kolay ve hızlı ulaşım aracı ola... devamı »
Uçuşun Alternatif Yolları
Uçuşun Alternatif Yolları
Alternatif yolları, alternatif firmaları kullanarak uçak bileti fiyatlarını düşürmek mümkündür. Günümüzde bir yerden bir yere gitmenin en hızlı şekli hava yollarını kullanmaktır. Bunun başlıca sebebi ise araç sayısının az olması ve gökyüzünün her han... devamı »
Uçuş Arama Motorları
Uçuş Arama Motorları
Seyahat etmek için insanların önünde birçok engel bulunur. Bunların içinde özellikle ekonomik sıkıntılar çok büyük bir rol oynamaktadır. Özellikle uçak ile yapılacak bir seyahat planı var ise, uçak bileti fiyatlarının pahalılığı oldukça büyük bir pro... devamı »
Uçak Biletlerinde Kampanya Fırsatı
Uçak Biletlerinde Kampanya Fırsatı
Eğer ki sürekli yolculuk halindeyseniz ve artık bu seyahatler pahalı olmaya başladıysa, sizlerde bazı kampanya ve fırsatlara göz atarak, en uygun fiyatlardan biletleri satın alabilirsiniz. Vaktinizi iyi değerlendirmek için ve günün büyük bir kısmını ... devamı »
Ucuz Uçak Bileti İçin Ne Yapmak Gerekiyor?
Ucuz Uçak Bileti İçin Ne Yapmak Gerekiyor?
İş seyahatleri, yaz aylarında kişisel seyahatler ve benzeri yolculuklar için, elbette ki daha hızlı ve daha ekonomik bir hizmet almak önemlidir. Bu kapsamda her daim uçak biletleri müşterilerine yardımcı olurken, elbette ki bilet alınacak tarih, yolc... devamı »
Bize Katılın :
facebook uçak bileti
twitter uçak bileti
google uçak bileti
youtube uçak bileti
pinterest uçak bileti
android uçak bileti uygulaması
apple uçak bileti uygulaması
Uçak Bileti Apps:
Popüler Uçuşlar :
Dalaman - Düsseldorf uçak bileti  Ι  İstanbul - Ankara uçak bileti  Ι  İstanbul - Adana uçak bileti  Ι  Ankara - İzmir uçak bileti  Ι  Adana - İzmir uçak bileti  Ι  Denizli - İstanbul uçak bileti  Ι  İstanbul - Bodrum uçak bileti  Ι  İstanbul - Roma uçak bileti  Ι  İstanbul - Paris uçak bileti  Ι  İstanbul - Amsterdam uçak bileti  Ι  İstanbul - Batum uçak bileti  Ι  İstanbul - Dubai uçak bileti  Ι  İstanbul - Doha uçak bileti  Ι 
Hava Yolları :
THY Türk Hava Yolları - Pegasus Hava Yolları - AtlasJet - AtlasGlobal - AnadoluJet - OnurAir - BoraJet - SunExpress - Lufthansa Hava Yolları - KLM Hollanda Kraliyet Hava Yolları - Qatar Airways - Singapore Airlines - Asiana Airlines - Cathay Pasific - Thai Airways - Etihad Airways - Air New Zealand - Qantas Airways - Emirates - Tüm hava yollarını gör »
Site Haritası :
Anasayfa Ι Mobil Site Ι Hakkımızda Ι Kampanyalar Ι Haberler & Duyurular Ι Kurumsal Çözümler Ι Uçak Bileti Ι Online Check-in Ι E-Bilet Görüntüleme Ι Corporate Club Ι Sıkça Sorulan Sorular Ι Promosyon Uçak Biletleri Ι Bilgi Merkezi Ι İletişim Ι

Uçak Biletleri

Ι

Online Bilet Al

Ι

Online Uçak Bileti

Ι

Online Uçak Biletleri

BiletUcuz.Com - Barşan Turizm Ticaret A.Ş. Türsab’a T-1482 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesidir. BiletUcuz.Com'dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Barşan Turizm Ticaret A.Ş. ( IATA Kodu : 882080-3 ) tarafından yapılmaktadır.
© 2016 - Her hakkı saklıdır. BiletUcuz.Com