• ÇAĞRI MERKEZİ
  • ι
  • 0212 221 1 221
Ucuza uçak bileti al!
800'ün üzerinde hava yolu firmasını kıyaslayın...

Uçak Bileti Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Uçak Bileti Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar
Uçak Bileti Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar
Hava yolu taşımacılığı sayesinde artık dünyanın bir ucundan diğer bir ucuna gitmek oldukça az bir zaman almakta. Fakat durum her ne kadar böyle olsa da, uzak mesafeler arası yol kat etmek çeşitli vasıtalar ile oldukça zor.

Uçak Bileti Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar
                Hava yolu taşımacılığı sayesinde artık dünyanın bir ucundan diğer bir ucuna gitmek oldukça az bir zaman almakta. Fakat durum her ne kadar böyle olsa da, uzak mesafeler arası yol kat etmek çeşitli vasıtalar ile oldukça zor. Örneğin tren ile ülke içinde yapılan bir seyahat bile çok uzun olabiliyor. Ya da 2000 km’lik bir yolu otobüs ile 60 saate giderken, uçak ile yine aynı yolu 5 saate gidiyoruz. Bunun sebebi ise uçağın herhangi bir bekleme yapmadan direkt olarak gideceği yere durmadan hareket halinde olmasıdır. Uçaklar her ne kadar hızlı ulaşım araçları olsalar da, bilet fiyatları çoğu zaman otobüsten çok daha pahalıdır. Uçak bileti fiyatları her ne kadar son dönemlerde ucuzlamış olsa da, yine de çoğu kişi için çok pahalı bir seviyededir. Bazı uçuş arama motorları ve kampanyalar ile her ne kadar ucuz uçuşlar sağlansa da, bu uçuşlar ile ilgili dikkat edilmesi gereken bazı noktalar mevcuttur.
İyice Okuyun
                Ucuz uçak bileti ararken çeşitli uçuş arama motorlarından yararlanırız. Bu motorlar bize en uygun fiyattaki uçuşları listeler ve içinden bize en uygun olanı seçeriz. Fakat bu seçimi yaparken sadece fiyata bakılması hoş olmayan durumlara sebebiyet verebilir. Bunların olmaması için bakılması gereken önemli bilgiler şunlardır:

  • Uçuş saati
  • Promosyonlu biletler ve bagaj hakkı
  • Aktarmalı mı olduğu
  • Vergiler dahil fiyat mı gösterildiği

Uçuş Saati Kontrolü
                Ucuz bir uçak bileti alırken kullanılan uçuş arama motorları, fiyata göre sırala tuşuna basıldığında en ucuz fiyatlı uçuşu en başa koyar. Fakat burada dikkat edilmesi gereken bir nokta, gece çok geç ve ya sabah çok erken saatlerde olan uçuşların çok ucuz fiyatlarda olmasıdır. Yani uçuş arama motorunun size en başta getirdiği uçuş çok büyük ihtimalle gece 1 ile sabah 5 arasında olacaktır. Buna dikkat etmezseniz çok kötü bir zamanda uyanmak zorunda kalabilirsiniz.
Bagaj Hakkına Dikkat
                Ucuz bilet alırken dikkat edilecek diğer bir nokta ise bagaj hakkıdır. Özellikle promosyonlu biletlerde çok sık rastlanılan bir durum olan sadece el bagajı taşıma imkanı tanınması ve ya herhangi bir bagajın ek ücrete tabi olması gibi durumlar ile karşılaşmamak için, biletin açıklama kısmında bulunan maddeler iyi okunmalıdır. Ayrıca bilinmelidir ki promosyonlu biletlerin iptal edilip parasının geri alınması söz konusu değildir.
Aktarma
                Fiyatı oldukça uygun uçak bileti buldunuz. Fakat normal uçuş süresi 3 saat olan yolculuk, burada 6 saat olarak gösteriliyor. Bunun sebebi ise uçuşun aktarmalı olarak gerçekleştirilmesidir. Yani siz Adana’dan Roma’ya gider gibi önce İstanbul’a, oradan gideceğiniz yere uçmak zorundasınız.
Vergiler
                Fiyatlara bakarken fiyatların vergiler dahil olup olmadığına dikkat edin. Özellikle ülkemizde yüksek vergi oranlarından dolayı koltuk fiyatı ve koltuk fiyatı + vergiler arasında çok büyük fiyat farkları bulunmaktadır.

HABERLER & DUYURULAR Tümünü Gör »
Yolculuklarınız Ucuz ve Kısa!
Yolculuklarınız Ucuz ve Kısa!
Bazen işlerimizden dolayı bazense gezmek amaçlı şehirler arası veya yurtdışı seyahatleri yapmak zorunda kalmaktayız. İnsanoğlu yüzyıllardır bir çok şekilde ulaşımını gerçekleştirmiştir. At, araba, tren, gemi gibi birçok ulaşım aracından sonra günümüz... devamı »
Ulaşımınızı Uçaklar ile Kolayca Gerçekleştirin
Ulaşımınızı Uçaklar ile Kolayca Gerçekleştirin
Teknolojinin her geçen gün gelişmesi ile birlikte ulaşım araçları da geliştirilmektedir. Bir yerden bir yere ulaşmak için geçmişten günümüze baktığımızda ulaşımda çok büyük yollar kat edilmiştir. Özellikle günümüzün en kolay ve hızlı ulaşım aracı ola... devamı »
Uçuşun Alternatif Yolları
Uçuşun Alternatif Yolları
Alternatif yolları, alternatif firmaları kullanarak uçak bileti fiyatlarını düşürmek mümkündür. Günümüzde bir yerden bir yere gitmenin en hızlı şekli hava yollarını kullanmaktır. Bunun başlıca sebebi ise araç sayısının az olması ve gökyüzünün her han... devamı »
Uçuş Arama Motorları
Uçuş Arama Motorları
Seyahat etmek için insanların önünde birçok engel bulunur. Bunların içinde özellikle ekonomik sıkıntılar çok büyük bir rol oynamaktadır. Özellikle uçak ile yapılacak bir seyahat planı var ise, uçak bileti fiyatlarının pahalılığı oldukça büyük bir pro... devamı »
Uçak Biletlerinde Kampanya Fırsatı
Uçak Biletlerinde Kampanya Fırsatı
Eğer ki sürekli yolculuk halindeyseniz ve artık bu seyahatler pahalı olmaya başladıysa, sizlerde bazı kampanya ve fırsatlara göz atarak, en uygun fiyatlardan biletleri satın alabilirsiniz. Vaktinizi iyi değerlendirmek için ve günün büyük bir kısmını ... devamı »
Ucuz Uçak Bileti İçin Ne Yapmak Gerekiyor?
Ucuz Uçak Bileti İçin Ne Yapmak Gerekiyor?
İş seyahatleri, yaz aylarında kişisel seyahatler ve benzeri yolculuklar için, elbette ki daha hızlı ve daha ekonomik bir hizmet almak önemlidir. Bu kapsamda her daim uçak biletleri müşterilerine yardımcı olurken, elbette ki bilet alınacak tarih, yolc... devamı »
Bize Katılın :
facebook uçak bileti
twitter uçak bileti
google uçak bileti
youtube uçak bileti
pinterest uçak bileti
android uçak bileti uygulaması
apple uçak bileti uygulaması
Uçak Bileti Apps:
Popüler Uçuşlar :
Dalaman - Düsseldorf uçak bileti  Ι  İstanbul - Ankara uçak bileti  Ι  İstanbul - Adana uçak bileti  Ι  Ankara - İzmir uçak bileti  Ι  Adana - İzmir uçak bileti  Ι  Denizli - İstanbul uçak bileti  Ι  İstanbul - Bodrum uçak bileti  Ι  İstanbul - Roma uçak bileti  Ι  İstanbul - Paris uçak bileti  Ι  İstanbul - Amsterdam uçak bileti  Ι  İstanbul - Batum uçak bileti  Ι  İstanbul - Dubai uçak bileti  Ι  İstanbul - Doha uçak bileti  Ι 
Hava Yolları :
THY Türk Hava Yolları - Pegasus Hava Yolları - AtlasJet - AtlasGlobal - AnadoluJet - OnurAir - BoraJet - SunExpress - Lufthansa Hava Yolları - KLM Hollanda Kraliyet Hava Yolları - Qatar Airways - Singapore Airlines - Asiana Airlines - Cathay Pasific - Thai Airways - Etihad Airways - Air New Zealand - Qantas Airways - Emirates - Tüm hava yollarını gör »
Site Haritası :
Anasayfa Ι Mobil Site Ι Hakkımızda Ι Kampanyalar Ι Haberler & Duyurular Ι Kurumsal Çözümler Ι Uçak Bileti Ι Online Check-in Ι E-Bilet Görüntüleme Ι Corporate Club Ι Sıkça Sorulan Sorular Ι Promosyon Uçak Biletleri Ι Bilgi Merkezi Ι İletişim Ι

Uçak Biletleri

Ι

Online Bilet Al

Ι

Online Uçak Bileti

Ι

Online Uçak Biletleri

BiletUcuz.Com - Barşan Turizm Ticaret A.Ş. Türsab’a T-1482 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesidir. BiletUcuz.Com'dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Barşan Turizm Ticaret A.Ş. ( IATA Kodu : 882080-3 ) tarafından yapılmaktadır.
© 2016 - Her hakkı saklıdır. BiletUcuz.Com