• ÇAĞRI MERKEZİ
  • ι
  • 0212 221 1 221
Ucuza uçak bileti al!
800'ün üzerinde hava yolu firmasını kıyaslayın...

Ucuz Uçak Bileti Almanın Püf Noktaları

Ucuz Uçak Bileti Almanın Püf Noktaları
Ucuz Uçak Bileti Almanın Püf Noktaları
Dünya “globalleşti”. Artık birkaç istisna hariç istediğimiz yere istediğimiz zaman gitme özgürlüğüne sahibiz. Fakat durum her ne kadar böyle olsa da, uzak mesafeler arası yol kat etmek çeşitli vasıtalar ile oldukça zor.

Dünya “globalleşti”. Artık birkaç istisna hariç istediğimiz yere istediğimiz zaman gitme özgürlüğüne sahibiz. Fakat durum her ne kadar böyle olsa da, uzak mesafeler arası yol kat etmek çeşitli vasıtalar ile oldukça zor. Örneğin tren ile ülke içinde yapılan bir seyahat bile çok uzun olabiliyor. Ya da otobüs ile 1000 km’lik bir yol 30 – 40 saat arası sürebiliyor. İşte bu yüzden de özellikle uzun mesafeler arasında tercih edilecek en mantıklı vasıta uçak olarak karşımıza çıkmakta. Fakat uçakların bu diğer sayılanlara nazaran bir handikabı ise bilet fiyatları. Uçak bileti fiyatları her ne kadar son dönemlerde oldukça ucuzlamış olsa da, yine de çoğu zaman otobüs alternatifinden kat ve kat daha pahalı bir seviyededir. Fakat durum tamamen umutsuz değil.
Ucuza Bilet Bulmak İçin Altın Kurallar
                Uçak biletleri almak, tıpkı borsaya para yatırmak gibidir. Gidilecek gün, gidilecek saat, gidilecek şehir ve ya ülke, uçağın doluluk oranı gibi şeyler, uçak biletinin fiyatının gün içinde değişmesine sebep olur. Bu yüzden de uçak bileti alırken dikkatli olmak ve fırsatları kollamak gerekir. Ucuz uçak bileti satın almak için bazı altın kurallar mevcuttur.
Seyahat Tarihlerinizi Esnetin
                Uçuş yapmaya karar verdiniz. Kurban Bayramı içinde gidip gelmeyi düşünüyorsunuz. Hem de öğlen vakti bir uçuş planınız var. Her şeyden önce dediğimiz gibi uçak biletleri tıpkı borsa gibidir. Bayramlar ve resmi tatiller gibi herkesin bilet aldığı dönemlerde uçak bileti almak akıllıca bir hareket olmayacaktır. Bu yüzden bu tarihlere odaklanmak yerine bu tarihlerden önce ve ya sonraki zamanlarda bilet almak çok daha mantıklı olacaktır. Ayrıca öğlen yerine sabah çok erken ve ya gece çok geç olan uçuşlar, her zaman daha ekonomik olacaktır.
Bileti En Uygun Fiyattayken Almak
                Çoğu insan, hafta sonu bir yerlere gider. Bu yüzden de hafta sonu bilet fiyatları daha pahalı olur. Hafta içi ise resmi iş günü olduğu için bilet fiyatlarında ucuzlaşma görülür. En uygun günler ise Salı ve Çarşamba öğleden sonrasıdır. Ülke içi uçuşlarda için biletinizi 21 gün öncesinden almanız, size %8’lik bir ucuz bilet imkanı sağlamış olacaktır. Ülke dışı uçuşlarda ise durum biraz daha stabil. Örneğin 34 gün önce baktığınız fiyatlar, 6 ay öncesi fiyatlardan sadece  %4 daha ucuz.
Çok Erken ve ya Çok Geç
                Özellikle yoğun dönemlerde alınan biletler çok pahalı olacaktır. Bu yüzden, genel bütün gidilebilecek yerler göz önüne alındığında 27 hafta önceden bir bileti aramaya başlamak uygun uçak bileti bulma şansınızı arttıracaktır. Bunun yanında firmaların uçaklarını tamamen doldurma istekleri ile ilgili yaptıkları son dakika fırsatları ile çok uygun fiyatlara uçak bileti bulmanız mümkün. Tabi bunun için yine seyahat programınızın esnek olması gerekiyor.

HABERLER & DUYURULAR Tümünü Gör »
Yolculuklarınız Ucuz ve Kısa!
Yolculuklarınız Ucuz ve Kısa!
Bazen işlerimizden dolayı bazense gezmek amaçlı şehirler arası veya yurtdışı seyahatleri yapmak zorunda kalmaktayız. İnsanoğlu yüzyıllardır bir çok şekilde ulaşımını gerçekleştirmiştir. At, araba, tren, gemi gibi birçok ulaşım aracından sonra günümüz... devamı »
Ulaşımınızı Uçaklar ile Kolayca Gerçekleştirin
Ulaşımınızı Uçaklar ile Kolayca Gerçekleştirin
Teknolojinin her geçen gün gelişmesi ile birlikte ulaşım araçları da geliştirilmektedir. Bir yerden bir yere ulaşmak için geçmişten günümüze baktığımızda ulaşımda çok büyük yollar kat edilmiştir. Özellikle günümüzün en kolay ve hızlı ulaşım aracı ola... devamı »
Uçuşun Alternatif Yolları
Uçuşun Alternatif Yolları
Alternatif yolları, alternatif firmaları kullanarak uçak bileti fiyatlarını düşürmek mümkündür. Günümüzde bir yerden bir yere gitmenin en hızlı şekli hava yollarını kullanmaktır. Bunun başlıca sebebi ise araç sayısının az olması ve gökyüzünün her han... devamı »
Uçuş Arama Motorları
Uçuş Arama Motorları
Seyahat etmek için insanların önünde birçok engel bulunur. Bunların içinde özellikle ekonomik sıkıntılar çok büyük bir rol oynamaktadır. Özellikle uçak ile yapılacak bir seyahat planı var ise, uçak bileti fiyatlarının pahalılığı oldukça büyük bir pro... devamı »
Uçak Biletlerinde Kampanya Fırsatı
Uçak Biletlerinde Kampanya Fırsatı
Eğer ki sürekli yolculuk halindeyseniz ve artık bu seyahatler pahalı olmaya başladıysa, sizlerde bazı kampanya ve fırsatlara göz atarak, en uygun fiyatlardan biletleri satın alabilirsiniz. Vaktinizi iyi değerlendirmek için ve günün büyük bir kısmını ... devamı »
Ucuz Uçak Bileti İçin Ne Yapmak Gerekiyor?
Ucuz Uçak Bileti İçin Ne Yapmak Gerekiyor?
İş seyahatleri, yaz aylarında kişisel seyahatler ve benzeri yolculuklar için, elbette ki daha hızlı ve daha ekonomik bir hizmet almak önemlidir. Bu kapsamda her daim uçak biletleri müşterilerine yardımcı olurken, elbette ki bilet alınacak tarih, yolc... devamı »
Bize Katılın :
facebook uçak bileti
twitter uçak bileti
google uçak bileti
youtube uçak bileti
pinterest uçak bileti
android uçak bileti uygulaması
apple uçak bileti uygulaması
Uçak Bileti Apps:
Popüler Uçuşlar :
Dalaman - Düsseldorf uçak bileti  Ι  İstanbul - Ankara uçak bileti  Ι  İstanbul - Adana uçak bileti  Ι  Ankara - İzmir uçak bileti  Ι  Adana - İzmir uçak bileti  Ι  Denizli - İstanbul uçak bileti  Ι  İstanbul - Bodrum uçak bileti  Ι  İstanbul - Roma uçak bileti  Ι  İstanbul - Paris uçak bileti  Ι  İstanbul - Amsterdam uçak bileti  Ι  İstanbul - Batum uçak bileti  Ι  İstanbul - Dubai uçak bileti  Ι  İstanbul - Doha uçak bileti  Ι 
Hava Yolları :
THY Türk Hava Yolları - Pegasus Hava Yolları - AtlasJet - AtlasGlobal - AnadoluJet - OnurAir - BoraJet - SunExpress - Lufthansa Hava Yolları - KLM Hollanda Kraliyet Hava Yolları - Qatar Airways - Singapore Airlines - Asiana Airlines - Cathay Pasific - Thai Airways - Etihad Airways - Air New Zealand - Qantas Airways - Emirates - Tüm hava yollarını gör »
Site Haritası :
Anasayfa Ι Mobil Site Ι Hakkımızda Ι Kampanyalar Ι Haberler & Duyurular Ι Kurumsal Çözümler Ι Uçak Bileti Ι Online Check-in Ι E-Bilet Görüntüleme Ι Corporate Club Ι Sıkça Sorulan Sorular Ι Promosyon Uçak Biletleri Ι Bilgi Merkezi Ι İletişim Ι

Uçak Biletleri

Ι

Online Bilet Al

Ι

Online Uçak Bileti

Ι

Online Uçak Biletleri

BiletUcuz.Com - Barşan Turizm Ticaret A.Ş. Türsab’a T-1482 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesidir. BiletUcuz.Com'dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Barşan Turizm Ticaret A.Ş. ( IATA Kodu : 882080-3 ) tarafından yapılmaktadır.
© 2016 - Her hakkı saklıdır. BiletUcuz.Com