• ÇAĞRI MERKEZİ
  • ι
  • 0212 221 1 221
Ucuza uçak bileti al!
800'ün üzerinde hava yolu firmasını kıyaslayın...

Ucuz Uçak Bileti Bulmak İçin Yapılmaması Gerekenler

Ucuz Uçak Bileti Bulmak İçin Yapılmaması Gerekenler
Ucuz Uçak Bileti Bulmak İçin Yapılmaması Gerekenler
Yolculuk yapmak güzel şeydir. İnsan kendi ile zaman geçirmek için zaman bulur. Fakat çoğu zaman yolculuk bir amaçtan ziyade, bir araçtır. Bir yerden bir yere en hızlı ve ucuz şekilde gitmenin hesabı yapılır.

Yolculuk yapmak güzel şeydir. İnsan kendi ile zaman geçirmek için zaman bulur. Fakat çoğu zaman yolculuk bir amaçtan ziyade, bir araçtır. Bir yerden bir yere en hızlı ve ucuz şekilde gitmenin hesabı yapılır. Örneğin tren ile ülke içinde yapılan bir seyahat bile çok uzun sürüyorken, otobüs ile bu zaman yarıya kadar indirilebiliyor. Fakat mesafe arttıkça zaman da ona doğru orantılı bir şekilde artıyor. İşte bu yüzden de özellikle uzun mesafeler arasında tercih edilecek en mantıklı vasıta uçak olarak karşımıza çıkmakta. Fakat uçakların bu diğer sayılanlara nazaran bir eksisi bulunmakta, bilet fiyatları. Uçak bileti alırken biletin ucuza gelmesi için yapılması gereken bazı şeyler olduğu kadar, yapılmaması gereken bazı şeylerde mevcuttur.
Her Anlatılan Kesin Değildir
İlk ve en önemli kural, her söylenenin %100 doğru olmadığıdır. Bu örnek olarak “en ucuz biletleri Salı ve Çarşamba günleri bulmak mümkündür” ibaresi kullanılabilir. Bu doğru bir tanım olsa da aynı hafta içinde daha ucuza kampanyalı biletler bulmak da mümkündür. Şimdi ise gelelim ucuz uçak bileti ararken yapılmaması gerekenlere.
Sadece Belirli Saatlere Bakmak
Evet çoğu zaman en uygun biletler sabah çok erken saatlerde ve ya gece çok geç saatlerde olur, bu doğru bir bilgidir. Fakat bazı firmalar 24 saatlik fiyat garanti uygulaması yaparlar. Bu şu demektir, koltuk satıldıktan sonra eğer iptali gerçekleşir ise, 24 saat tamamlanana kadar koltuğun fiyatı aynı kalacaktır. Yani o koltuğun fiyatı uçuşun son anına kadar başlangıç fiyatı ile aynıdır. Kısacası ucuz bilet ararken günün her saatine göz atmak akıllı bir hareket olacaktır.
En Uygun Fiyat İçin Hep Gidiş Dönüş Bilet Alınır
                Bu bilgi de genelde doğru olsa da, bazı firmaların tek gidiş biletleri, gidiş dönüş biletlerinden daha uzundur. Bu yüzden sürekli gidiş – dönüş biletlerine bakmak akıllıca bir hareket olmayacaktır.
Son Dakika Asla Bilet Almamak
                Uçuş saati yaklaştıkça biletin fiyatının arttığı bir gerçektir. Fakat bir istisna olarak bazı hava yolu firmaları özellikle yurt dışı seferlerinde uçaklarını tam dolu olarak götürmek isteyebilirler. Böyle durumlarda ise olağan üstü bazı indirimler gerçekleştirirler. Yanı işiniz son dakikaya bıraksanız bile oldukça uygun uçak bileti bulma şansınız devam etmektedir.
Sadece Salı ve Çarşamba Günleri Arama Yapmak
                Ucuz yollu uçak bileti alırken yapılabilecek en büyük hatalardan birisidir. Evet genel olarak Salı ve Çarşamba günleri öğleden sonra satışta olan biletler diğer günlerdeki biletlere göre daha ucuzdurlar fakat sadece Salı ve Çarşamba günleri için bilet aramak, haftanın diğer günlerinde olabilecek kampanyaların es geçilmesine sebep olacaktır. Düşünün en ucuz diye düşündüğünüz Salı günü 100 TL’ye satılan bir bilet, başka bir günde kampanya sebebi ile 50 liraya satılmakta.

HABERLER & DUYURULAR Tümünü Gör »
Yolculuklarınız Ucuz ve Kısa!
Yolculuklarınız Ucuz ve Kısa!
Bazen işlerimizden dolayı bazense gezmek amaçlı şehirler arası veya yurtdışı seyahatleri yapmak zorunda kalmaktayız. İnsanoğlu yüzyıllardır bir çok şekilde ulaşımını gerçekleştirmiştir. At, araba, tren, gemi gibi birçok ulaşım aracından sonra günümüz... devamı »
Ulaşımınızı Uçaklar ile Kolayca Gerçekleştirin
Ulaşımınızı Uçaklar ile Kolayca Gerçekleştirin
Teknolojinin her geçen gün gelişmesi ile birlikte ulaşım araçları da geliştirilmektedir. Bir yerden bir yere ulaşmak için geçmişten günümüze baktığımızda ulaşımda çok büyük yollar kat edilmiştir. Özellikle günümüzün en kolay ve hızlı ulaşım aracı ola... devamı »
Uçuşun Alternatif Yolları
Uçuşun Alternatif Yolları
Alternatif yolları, alternatif firmaları kullanarak uçak bileti fiyatlarını düşürmek mümkündür. Günümüzde bir yerden bir yere gitmenin en hızlı şekli hava yollarını kullanmaktır. Bunun başlıca sebebi ise araç sayısının az olması ve gökyüzünün her han... devamı »
Uçuş Arama Motorları
Uçuş Arama Motorları
Seyahat etmek için insanların önünde birçok engel bulunur. Bunların içinde özellikle ekonomik sıkıntılar çok büyük bir rol oynamaktadır. Özellikle uçak ile yapılacak bir seyahat planı var ise, uçak bileti fiyatlarının pahalılığı oldukça büyük bir pro... devamı »
Uçak Biletlerinde Kampanya Fırsatı
Uçak Biletlerinde Kampanya Fırsatı
Eğer ki sürekli yolculuk halindeyseniz ve artık bu seyahatler pahalı olmaya başladıysa, sizlerde bazı kampanya ve fırsatlara göz atarak, en uygun fiyatlardan biletleri satın alabilirsiniz. Vaktinizi iyi değerlendirmek için ve günün büyük bir kısmını ... devamı »
Ucuz Uçak Bileti İçin Ne Yapmak Gerekiyor?
Ucuz Uçak Bileti İçin Ne Yapmak Gerekiyor?
İş seyahatleri, yaz aylarında kişisel seyahatler ve benzeri yolculuklar için, elbette ki daha hızlı ve daha ekonomik bir hizmet almak önemlidir. Bu kapsamda her daim uçak biletleri müşterilerine yardımcı olurken, elbette ki bilet alınacak tarih, yolc... devamı »
Bize Katılın :
facebook uçak bileti
twitter uçak bileti
google uçak bileti
youtube uçak bileti
pinterest uçak bileti
android uçak bileti uygulaması
apple uçak bileti uygulaması
Uçak Bileti Apps:
Popüler Uçuşlar :
Dalaman - Düsseldorf uçak bileti  Ι  İstanbul - Ankara uçak bileti  Ι  İstanbul - Adana uçak bileti  Ι  Ankara - İzmir uçak bileti  Ι  Adana - İzmir uçak bileti  Ι  Denizli - İstanbul uçak bileti  Ι  İstanbul - Bodrum uçak bileti  Ι  İstanbul - Roma uçak bileti  Ι  İstanbul - Paris uçak bileti  Ι  İstanbul - Amsterdam uçak bileti  Ι  İstanbul - Batum uçak bileti  Ι  İstanbul - Dubai uçak bileti  Ι  İstanbul - Doha uçak bileti  Ι 
Hava Yolları :
THY Türk Hava Yolları - Pegasus Hava Yolları - AtlasJet - AtlasGlobal - AnadoluJet - OnurAir - BoraJet - SunExpress - Lufthansa Hava Yolları - KLM Hollanda Kraliyet Hava Yolları - Qatar Airways - Singapore Airlines - Asiana Airlines - Cathay Pasific - Thai Airways - Etihad Airways - Air New Zealand - Qantas Airways - Emirates - Tüm hava yollarını gör »
Site Haritası :
Anasayfa Ι Mobil Site Ι Hakkımızda Ι Kampanyalar Ι Haberler & Duyurular Ι Kurumsal Çözümler Ι Uçak Bileti Ι Online Check-in Ι E-Bilet Görüntüleme Ι Corporate Club Ι Sıkça Sorulan Sorular Ι Promosyon Uçak Biletleri Ι Bilgi Merkezi Ι İletişim Ι

Uçak Biletleri

Ι

Online Bilet Al

Ι

Online Uçak Bileti

Ι

Online Uçak Biletleri

BiletUcuz.Com - Barşan Turizm Ticaret A.Ş. Türsab’a T-1482 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesidir. BiletUcuz.Com'dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Barşan Turizm Ticaret A.Ş. ( IATA Kodu : 882080-3 ) tarafından yapılmaktadır.
© 2016 - Her hakkı saklıdır. BiletUcuz.Com