• ÇAĞRI MERKEZİ
  • ι
  • 0212 221 1 221
Ucuza uçak bileti al!
800'ün üzerinde hava yolu firmasını kıyaslayın...

Ucuz Uçak Biletleri ile İlgili Bilinen Yanlışlar

Ucuz Uçak Biletleri ile İlgili Bilinen Yanlışlar
Ucuz Uçak Biletleri ile İlgili Bilinen Yanlışlar
Dünya üzerinde artık hemen hemen istediğimiz her yere gitmek gibi bir özgürlüğe sahibiz. Bu özgürlük “kuşlar gibi uçmak” değimini tam manası ile karşılamakta.

Ucuz Uçak Biletleri ile İlgili Bilinen Yanlışlar
                Dünya üzerinde artık hemen hemen istediğimiz her yere gitmek gibi bir özgürlüğe sahibiz. Bu özgürlük “kuşlar gibi uçmak” değimini tam manası ile karşılamakta. Fakat durum her ne kadar böyle olsa da, uzak mesafeler arası yol kat etmek çeşitli vasıtalar ile oldukça zor. Örneğin tren ile ülke içinde yapılan bir seyahat bile çok uzun olabiliyor. Ya da 1000 km’lik bir yolu otobüs ile 30 saate giderken, uçak ile yine aynı yolu 2,5 saate gidiyoruz. Bunun sebebi ise uçağın herhangi bir bekleme yapmadan direkt olarak gideceği yere durmadan hareket halinde olmasıdır. Uçaklar her ne kadar hızlı ulaşım araçları olsalar da, bilet fiyatları çoğu zaman otobüsten çok daha pahalıdır. Evet uçak bileti fiyatları pahalı fakat ucuz uçak bileti bulmak da imkansız değil. Özellikle belirli tatillerin olmadığı haftalarda bilet almamak gibi akıllıca hareketler bilet fiyatlarını ucuzlatır.
Her Anlatılan Doğru Değil
                Sıkça görmüşsünüzdür “ucuz uçak bileti bulmanın püf noktaları” gibi birçok yazı çeşitli sitelerde paylaşılmıştır. Bu yazıların elbette ki doğruluk payı vardır. Fakat bazı verilen bilgiler ise her zaman kesinlikle doğru değildir.
En İyi Fiyatlar Belirli Saatlerde Olur
                Bu bilgi her ne kadar genel olarak doğru olsa da bu durumu bozan bazı istisnalar vardır. Örneğin bazı firmalar sattıkları bileti için 24 saatlik fiyat garantisi verirler. Yani uçak bileti alınırken X liraya satılmış bir bilet müşteri uçuşunu iptal ettiği anda tekrardan X liradan satışa çıkartılır. Fiyatın uçuş saatinin yaklaşmasından ve ya uçağın doluluğundan etkilenme durumu yoktur.
Salı ve Çarşamba Günleri En Ucuz Biletler Olur
                Salı ve Çarşamba günleri satılan biletler haftanın diğer günlerine göre daha ucuzdur, bu doğrudur. Fakat bu, bilet fiyatlarının en uygun bu iki günde olduğu anlamına gelmez. Ucuz bilet için haftanın diğer günlerinde olan kampanyalar da izlenmelidir.
Son Dakika Alınan Biletler En Pahalısıdır
                Çoğu zaman bu böyledir. Uçuş saati yaklaştıkça bilet fiyatı yükseldiği için, son dakika da alınan bir biletin en yüksek fiyatla satılması normaldir. Fakat özellikle yurt dışı seyahatlerinde uçaklarını tam olarak doldurmak isteyen bazı firmaların yaptığı son dakika indirimleri ile oldukça uygun uçak bileti bulmak mümkün olabilir.
Hava Yolu Şirketleri Fiyatları Birbirlerine Göre Düzenlerler
                Bu tamamı ile gerçeği yansıtmayan bir bilgidir. Örneğin A – B arası bir rota için X firması 100 liraya bilet satarken, Y firması aynı rota için 200 liraya bilet satabiliyor. Yani firmalar birbirlerine bakarak bir fiyat düzenlemesinde bulunmuyorlar.
En İyi Fiyat İçin Gidiş Dönüş Alınmalı
                Her ne kadar çoğu zaman gidiş dönüş olarak alınan biletler daha uygun fiyatlı olsa da, bazı firmaların tek yönlü bilet fiyatları, gidiş dönüş bilet fiyatlarından çok daha ucuza gelmektedir.

HABERLER & DUYURULAR Tümünü Gör »
Yolculuklarınız Ucuz ve Kısa!
Yolculuklarınız Ucuz ve Kısa!
Bazen işlerimizden dolayı bazense gezmek amaçlı şehirler arası veya yurtdışı seyahatleri yapmak zorunda kalmaktayız. İnsanoğlu yüzyıllardır bir çok şekilde ulaşımını gerçekleştirmiştir. At, araba, tren, gemi gibi birçok ulaşım aracından sonra günümüz... devamı »
Ulaşımınızı Uçaklar ile Kolayca Gerçekleştirin
Ulaşımınızı Uçaklar ile Kolayca Gerçekleştirin
Teknolojinin her geçen gün gelişmesi ile birlikte ulaşım araçları da geliştirilmektedir. Bir yerden bir yere ulaşmak için geçmişten günümüze baktığımızda ulaşımda çok büyük yollar kat edilmiştir. Özellikle günümüzün en kolay ve hızlı ulaşım aracı ola... devamı »
Uçuşun Alternatif Yolları
Uçuşun Alternatif Yolları
Alternatif yolları, alternatif firmaları kullanarak uçak bileti fiyatlarını düşürmek mümkündür. Günümüzde bir yerden bir yere gitmenin en hızlı şekli hava yollarını kullanmaktır. Bunun başlıca sebebi ise araç sayısının az olması ve gökyüzünün her han... devamı »
Uçuş Arama Motorları
Uçuş Arama Motorları
Seyahat etmek için insanların önünde birçok engel bulunur. Bunların içinde özellikle ekonomik sıkıntılar çok büyük bir rol oynamaktadır. Özellikle uçak ile yapılacak bir seyahat planı var ise, uçak bileti fiyatlarının pahalılığı oldukça büyük bir pro... devamı »
Uçak Biletlerinde Kampanya Fırsatı
Uçak Biletlerinde Kampanya Fırsatı
Eğer ki sürekli yolculuk halindeyseniz ve artık bu seyahatler pahalı olmaya başladıysa, sizlerde bazı kampanya ve fırsatlara göz atarak, en uygun fiyatlardan biletleri satın alabilirsiniz. Vaktinizi iyi değerlendirmek için ve günün büyük bir kısmını ... devamı »
Ucuz Uçak Bileti İçin Ne Yapmak Gerekiyor?
Ucuz Uçak Bileti İçin Ne Yapmak Gerekiyor?
İş seyahatleri, yaz aylarında kişisel seyahatler ve benzeri yolculuklar için, elbette ki daha hızlı ve daha ekonomik bir hizmet almak önemlidir. Bu kapsamda her daim uçak biletleri müşterilerine yardımcı olurken, elbette ki bilet alınacak tarih, yolc... devamı »
Bize Katılın :
facebook uçak bileti
twitter uçak bileti
google uçak bileti
youtube uçak bileti
pinterest uçak bileti
android uçak bileti uygulaması
apple uçak bileti uygulaması
Uçak Bileti Apps:
Popüler Uçuşlar :
Dalaman - Düsseldorf uçak bileti  Ι  İstanbul - Ankara uçak bileti  Ι  İstanbul - Adana uçak bileti  Ι  Ankara - İzmir uçak bileti  Ι  Adana - İzmir uçak bileti  Ι  Denizli - İstanbul uçak bileti  Ι  İstanbul - Bodrum uçak bileti  Ι  İstanbul - Roma uçak bileti  Ι  İstanbul - Paris uçak bileti  Ι  İstanbul - Amsterdam uçak bileti  Ι  İstanbul - Batum uçak bileti  Ι  İstanbul - Dubai uçak bileti  Ι  İstanbul - Doha uçak bileti  Ι 
Hava Yolları :
THY Türk Hava Yolları - Pegasus Hava Yolları - AtlasJet - AtlasGlobal - AnadoluJet - OnurAir - BoraJet - SunExpress - Lufthansa Hava Yolları - KLM Hollanda Kraliyet Hava Yolları - Qatar Airways - Singapore Airlines - Asiana Airlines - Cathay Pasific - Thai Airways - Etihad Airways - Air New Zealand - Qantas Airways - Emirates - Tüm hava yollarını gör »
Site Haritası :
Anasayfa Ι Mobil Site Ι Hakkımızda Ι Kampanyalar Ι Haberler & Duyurular Ι Kurumsal Çözümler Ι Uçak Bileti Ι Online Check-in Ι E-Bilet Görüntüleme Ι Corporate Club Ι Sıkça Sorulan Sorular Ι Promosyon Uçak Biletleri Ι Bilgi Merkezi Ι İletişim Ι

Uçak Biletleri

Ι

Online Bilet Al

Ι

Online Uçak Bileti

Ι

Online Uçak Biletleri

BiletUcuz.Com - Barşan Turizm Ticaret A.Ş. Türsab’a T-1482 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesidir. BiletUcuz.Com'dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Barşan Turizm Ticaret A.Ş. ( IATA Kodu : 882080-3 ) tarafından yapılmaktadır.
© 2016 - Her hakkı saklıdır. BiletUcuz.Com