• ÇAĞRI MERKEZİ
  • ι
  • 0212 221 1 221
Ucuza uçak bileti al!
800'ün üzerinde hava yolu firmasını kıyaslayın...

Ucuza Uçma Yolları

Ucuza Uçma Yolları
Ucuza Uçma Yolları
Seyahat etmek hoş bir şeydir. Özellik çoğu insan sırf kafa dinlemek için uzun yolculukları tercih ederler. Fakat bazı durumlarda ise bir yerden bir yere en hızlı şekilde gitmek gerekebilir. Bu durumda ise tercih edilecek ilk ulaşım aracı uçak olacaktır.

Ucuza Uçma Yolları
Seyahat etmek hoş bir şeydir. Özellik çoğu insan sırf kafa dinlemek için uzun yolculukları tercih ederler. Fakat bazı durumlarda ise bir yerden bir yere en hızlı şekilde gitmek gerekebilir. Bu durumda ise tercih edilecek ilk ulaşım aracı uçak olacaktır. Uçaklar karayolu ulaşımından farklı olarak herhangi bir yol limiti olmayışı ve kara yolu trafiği kadar yoğun olmaması sebebi ile oldukça hızlı bir ulaşım sağlar. Fakat uçakların bu diğer sayılanlara bakıldığında bir eksisi ise bilet fiyatlarıdır. Fiyatlar her ne kadar son dönemlerde oldukça ucuzlamış olsa da, yine de çoğu zaman uçak bileti otobüs alternatifinden kat ve kat daha pahalı bir seviyededir. Fakat hızlı ve gecikmesiz seyahat olanakları sayesinde uçak herkes tarafından tercih edilmektedir.
Neler Yapılabilir
Ucuz uçak bileti bulmak için yapılabilecek birçok şey mevcuttur. Bunları şöyle sıralamak mümkündür:

  • Biletleri 21 gün önceden almak
  • Biletleri hafta ortasında almak
  • Alternatif firmalara bakmak

21 Gün Önceden Bilet Almak
                Biletleriniz aramaya 3 hafta önceden başlayın. İşi son güne ve ya son haftaya bırakmak bilet fiyatlarının çok yüksek olmasına sebep olacaktır. Ülke içi uçuşlarda için biletinizi 21 gün öncesinden almanız, size %8’lik bir ucuz bilet imkânı sağlamış olacaktır. Ülke dışı uçuşlarda ise durum biraz daha durgun. 34 gün öncesi fiyatlar ile 6 ay öncesi fiyatlar arasında sadece %4’lük bir fark bulunmakta.
Hafta Ortası Seyahat Edin
                Malum hafta içi herkes işe ve ya okula gitmekte. İnsanların yoğun olduğu bu günlerde bir yerlere gitmeleri çok zor ve uçak bilet piyasası da tıpkı borsa gibi olduğu için, bu fiyatları oldukça yüksek bir seviyede etkilemekte. Hafta içi iş ve ya başka sebepler yoğunlukta olduğundan, çoğu insan, hafta sonu bir yerlere gider. Bu yüzden de hafta sonu bilet fiyatları daha pahalı olur. Hafta içi ise resmi iş günü olduğu için bilet fiyatlarında ucuzlaşma görülür. En uygun günler ise Salı ve Çarşamba öğleden sonrasıdır. Uçak bileti alırken buna dikkat etmek gerekmektedir.
Başka Firmalar
                Dünyada, çoğu ülkenin büyük şehirlerinden artık 2 hatta 3 hava alanı bulunmakta. Bu sonradan yapılan hava alanları ise çoğu zaman daha düşük bütçeye sahip bazı alternatif firmalar tarafından kullanılmakta. Örneğin Asya ülkelerine büyük firmalar yerine Air Asia’ı tercih etmek, mantıklı bir hareket olacaktır. Zaten artık çoğu firma oldukça üstün seviyede hizmet verdiği için, gidilecek firmanın çok da bir önemi bulunmamakta. Ayrıca dünyada, özellikle de ülkemizde havacılık sektörü çok gelişmiş olduğu için, eğer bilet alırken görmeseniz hangi firma ile uçtuğunuzu ayırt edemezsiniz. Uygun uçak bileti kampanyaları bazen büyük firmalar tarafından da yapılmaktadır. Fakat çoğu zaman alternatif firmalar daha uygun birer tercih olacaktırlar.

 

HABERLER & DUYURULAR Tümünü Gör »
Yolculuklarınız Ucuz ve Kısa!
Yolculuklarınız Ucuz ve Kısa!
Bazen işlerimizden dolayı bazense gezmek amaçlı şehirler arası veya yurtdışı seyahatleri yapmak zorunda kalmaktayız. İnsanoğlu yüzyıllardır bir çok şekilde ulaşımını gerçekleştirmiştir. At, araba, tren, gemi gibi birçok ulaşım aracından sonra günümüz... devamı »
Ulaşımınızı Uçaklar ile Kolayca Gerçekleştirin
Ulaşımınızı Uçaklar ile Kolayca Gerçekleştirin
Teknolojinin her geçen gün gelişmesi ile birlikte ulaşım araçları da geliştirilmektedir. Bir yerden bir yere ulaşmak için geçmişten günümüze baktığımızda ulaşımda çok büyük yollar kat edilmiştir. Özellikle günümüzün en kolay ve hızlı ulaşım aracı ola... devamı »
Uçuşun Alternatif Yolları
Uçuşun Alternatif Yolları
Alternatif yolları, alternatif firmaları kullanarak uçak bileti fiyatlarını düşürmek mümkündür. Günümüzde bir yerden bir yere gitmenin en hızlı şekli hava yollarını kullanmaktır. Bunun başlıca sebebi ise araç sayısının az olması ve gökyüzünün her han... devamı »
Uçuş Arama Motorları
Uçuş Arama Motorları
Seyahat etmek için insanların önünde birçok engel bulunur. Bunların içinde özellikle ekonomik sıkıntılar çok büyük bir rol oynamaktadır. Özellikle uçak ile yapılacak bir seyahat planı var ise, uçak bileti fiyatlarının pahalılığı oldukça büyük bir pro... devamı »
Uçak Biletlerinde Kampanya Fırsatı
Uçak Biletlerinde Kampanya Fırsatı
Eğer ki sürekli yolculuk halindeyseniz ve artık bu seyahatler pahalı olmaya başladıysa, sizlerde bazı kampanya ve fırsatlara göz atarak, en uygun fiyatlardan biletleri satın alabilirsiniz. Vaktinizi iyi değerlendirmek için ve günün büyük bir kısmını ... devamı »
Ucuz Uçak Bileti İçin Ne Yapmak Gerekiyor?
Ucuz Uçak Bileti İçin Ne Yapmak Gerekiyor?
İş seyahatleri, yaz aylarında kişisel seyahatler ve benzeri yolculuklar için, elbette ki daha hızlı ve daha ekonomik bir hizmet almak önemlidir. Bu kapsamda her daim uçak biletleri müşterilerine yardımcı olurken, elbette ki bilet alınacak tarih, yolc... devamı »
Bize Katılın :
facebook uçak bileti
twitter uçak bileti
google uçak bileti
youtube uçak bileti
pinterest uçak bileti
android uçak bileti uygulaması
apple uçak bileti uygulaması
Uçak Bileti Apps:
Popüler Uçuşlar :
Dalaman - Düsseldorf uçak bileti  Ι  İstanbul - Ankara uçak bileti  Ι  İstanbul - Adana uçak bileti  Ι  Ankara - İzmir uçak bileti  Ι  Adana - İzmir uçak bileti  Ι  Denizli - İstanbul uçak bileti  Ι  İstanbul - Bodrum uçak bileti  Ι  İstanbul - Roma uçak bileti  Ι  İstanbul - Paris uçak bileti  Ι  İstanbul - Amsterdam uçak bileti  Ι  İstanbul - Batum uçak bileti  Ι  İstanbul - Dubai uçak bileti  Ι  İstanbul - Doha uçak bileti  Ι 
Hava Yolları :
THY Türk Hava Yolları - Pegasus Hava Yolları - AtlasJet - AtlasGlobal - AnadoluJet - OnurAir - BoraJet - SunExpress - Lufthansa Hava Yolları - KLM Hollanda Kraliyet Hava Yolları - Qatar Airways - Singapore Airlines - Asiana Airlines - Cathay Pasific - Thai Airways - Etihad Airways - Air New Zealand - Qantas Airways - Emirates - Tüm hava yollarını gör »
Site Haritası :
Anasayfa Ι Mobil Site Ι Hakkımızda Ι Kampanyalar Ι Haberler & Duyurular Ι Kurumsal Çözümler Ι Uçak Bileti Ι Online Check-in Ι E-Bilet Görüntüleme Ι Corporate Club Ι Sıkça Sorulan Sorular Ι Promosyon Uçak Biletleri Ι Bilgi Merkezi Ι İletişim Ι

Uçak Biletleri

Ι

Online Bilet Al

Ι

Online Uçak Bileti

Ι

Online Uçak Biletleri

BiletUcuz.Com - Barşan Turizm Ticaret A.Ş. Türsab’a T-1482 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesidir. BiletUcuz.Com'dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Barşan Turizm Ticaret A.Ş. ( IATA Kodu : 882080-3 ) tarafından yapılmaktadır.
© 2016 - Her hakkı saklıdır. BiletUcuz.Com