• ÇAĞRI MERKEZİ
  • ι
  • 0212 221 1 221
Ucuza uçak bileti al!
800'ün üzerinde hava yolu firmasını kıyaslayın...

KLM Royal Dutch Uçak Bileti

KLM HOLLANDA KRALİYET HAVA YOLLARI HAKKINDA

1919 yılında hizmete açılan KLM hava yolları merkezi Hollanda yer almaktadır. Air France ile beraber ortaklaşa hizmet veren KLM hava yolları 2004 yılında KLM Royal Dutch ve AIR FRANCE ile iş ortaklığı kapsamında birleşmiş ve kendi adıyla da hizmet vermeye devam eden sayılı hava yolları arasında yer almaktadır.

Avrupa’da hizmet veren kalitesi ve hizmetleriyle adından sıkça söz ettiren KLM hava yolları 115 uçak filosu ile yurt içi ve yurt dışında 90 farklı noktaya uçuş düzenlemektedir.

KLM uçak bileti fiyatlarını ve KLM uçak bileti kampanyalarıBiletUcuz.com sitemizden takip edebilir, uçak bileti alırken dikkat etmeniz gereken yolcu kuralları, bagaj kuralları ve evcil hayvan kuralları gibi bilgilere yine sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Yolcu Sadakat Programı Flying Blue

Sürekli olarak seyahat eden ve KLM hava yollarını tercih eden yolcuları için tasarlanan yolcu sadakat programı Flying Blue’da KLM hava yollarının farkını ortaya koyan bir programdır. Program kapsamında gerçekleştirilen uçuşlar ile kazanılan mil puanlar ve bu puanların istenilen şekilde harcamasıyla uygulana bir programdır. Ayrıca Flying Blue üyeleri Star Alliance üyesi iş yerleri ve hava yollarından mil puanlarını kullanarak da hediye veya indirimli bilet alabilmektedir. Konaklamadan, araba kiralamaya ve online alışverişe kadar birçok olanak sağlayan Flying Blue üyesi olmak için KLM hava yollarının resmi web sitesini ziyaret etmeniz ve başvuru formunu doldurmanız yeterlidir.

KLM Hava Yolları Uçak İçi İkramlar

KLM Hava Yolları uçuşları sırasında kendinizi rahat hissetmeniz için elinden geleni yapmaktadır. Hava da yemek keyfinizde sizlere farklı alternatifler sunan hava yolları ayrıca çocuk yemekleri, vejetaryen yemekler, tıbbi diyetler, dini yemek tercihleri gibi farklı seçeneklerle de hizmet vermektedir. Standart yemek menülerinden istemiyorsanız özel yemek menülerinden de tercih edebilirsiniz. Eğer kabuklu yemişlere karşı alerjiniz varsa bunu uçuşunuzdan önce belirtmeniz gerekmektedir. Diğer özel menüler içinde uçuşunuzdan 24-48 saat öncesinden KLM Hava Yolları ile iletişime geçmeniz ve tercihlerinizi bildirmeniz gerekmektedir.

Yolcu Kuralları

KLM hava yolları ile seyahat edecek yolcuların uyması gereken kuralların arasında ilk olarak belirtilen saatler içerisinde hava limanında bulunmak ve check-in işlemlerini tamamlamak yer almaktadır. Ayrıca özel durumlarınıza göre sizden istenen belgeleri de yanınızda bulundurmanız ve zorluk çıkartmadan KLM hava yolları ile işbirliği yaparak belgelerinizi göstermeniz gerekmektedir. KLM Hava Yolları kalitesinden ödün vermeden sizlere rahat, konforlu ve huzurlu bir yolculuk hizmeti sunabilmek için uluslararası hava taşımacılığı kuralları kapsamında hareket etmektedir. KLM hava yolları ile seyahat edecek bebekli, çocuklu, hamile, engelli, hasta ve evcil hayvanı ile seyahat etmek isteyen kişilerin uymaları gereken kurallar ve bagaj kuralları hakkında bilgi almak için sayfamızı takip edebilirsiniz.

Çocuk ve Bebek

KLM Hava Yolları ile seyahat edecek 0-2 yaş (0-24 ay) yolcular bebek yolcu kapsamında uçuşa kabul edilmektedir. Bebeğiniz ile KLM hava yollarında seyahatiniz sırasında yapmanız gerekenler ve uymanız gereken kurallar yaş gruplarına göre sınıflandırılmaktadır.

0 - 1 yaş aralığındaki KLM bebek yolcuları, ebeveyn veya yasal sorumlusunun kucağında oturarak seyahat etmesine izin verilmektedir. Bir yetişkinin en fazla iki bebek ile seyahat etmesine izin veren KLM Hava Yolları bir bebeğin kucakta ikinci bebek içinse muhakkak kendi adına rezervasyon yapılması gerektiğini belirtmektedir. 0-1 yaş aralığındaki bebeğinize KLM Hava Yollarından koltuk rezervasyon yaptırmak için KLM yetkilileri ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Uçaklarda bebeğinize uygun olarak mama bulunmayabilir bu nedenle de bebeğinizin yemeğini getirmeniz gerekmektedir. KLM Hava Yolları sıvı taşıma kuralları bebek mamaları ve yiyecekleri için geçerli değildir. 0-2 yaş gurubunda ki her bebek için ikram edilen yiyecekler ücretsizdir.

2 yasından büyük yolcular ise çocuk yolcu kapsamında kabul edilmektedir ve muhakkak rezervasyon yapılması gerekmektedir. Çocuk yolcular için seyahat sırasında araba koltuğu kullanabilirsiniz. İki yaşından gün almış çocuk yolcular kucakta seyahat edemezler. Uçak içerisinde ki ikramlarda 2 ve 2 yaşından büyük çocuk KLM yolcuları için özel çocuk menüleri bulunmaktadır ve bu çocuk menüleri için ayrıca ek ücret alınmamaktadır. Fakat uçuşunuzdan en geç 24 saat öncesinde KLM Hava Yolları ile iletişime geçmeniz ve istediğini çocuk menüsünü seçmeniz gerekmektedir.

Refakatsız Çocuk Yolcular

KLM Hava Yolları 5-14 yaş arası çocuk yolcuların yalnız seyahat etmesine izin vermektedir. 15-17 yaş aralığında ki çocuk yolcularda ise refakatsiz olsalar dahi yalnız seyahat eden çocuklar için verilen kabin memuru destek hizmeti isteğe bağlıdır.

5-14 yaşlarında ki çocuk yolcuların seyahatleri sırasında KLM Hava Yolları çocuğunuzu yalnız bırakmamak da ve uçuş öncesinde de olmak üzere sürekli yanında yer almaktadır.

KLM Refakatsız Çocuk Yolcu Seyahat Kuralları ve Belgeler

Seyahat sırasında Amsterdam Schiphol Havalimanı'ndaki aktarmalarda bekleme sırasında çocuklar için özel Junior Jet Salonu’nda konaklayan çocuğunuz da güvenli bir şekilde gözetim altında tutulur ve bekleme sırasında alkolsüz içeceklerden içerek, film, kitap ve bilgisayar oyunları ile zaman geçirirken farklı oyuncaklarla da oynayabilir.

KLM Hava Yolları uçuş programında gerçekleşebilecek herhangi bir değişiklikte çocuğun yasal sorumlusunu telefon, e-posta ve SMS ile sürekli olarak bilgilendirmektedir.

5-14 yaş grubunda yer alan çocuk yolcular seyahat sırasında yanlarında bulundurulması gereken seyahat belgeleri eksiksiz olmalıdır. KLM Hava Yolları çocuk yolcu seyahat belgeleri ise öncelikli olarak Refakatsız Çocuk Yolcu için yasal varisi tarafından yazılan izin belgesi ve yasal varisinin kimlik kopyası olmak zorundadır.

Çocuk yolcunuz Meksika’ya seyahat ediyorsa 18 yaş altı çocuk için doğum belgesi ve yasal sorumluluğundaki kişiden yasal gözetim belgesi gibi sorumlusuna ait bir ebeveyn belgesi bulundurulmalıdır. Buna ek olarak İspanyolca yazılmış yasal varisinden onaylı muvafakat bulundurması gerekmektedir. Gerekli belgeler Meksika Göçmenlik İdaresi (INM ) temin edilebilir veya internet sitesinden alınabilmektedir. Resmi belge onaylandıktan sonra 180 gün geçerli olduğundan uçuş tarihinden 180 günden eski onaylar kabul edilmemektedir.

Brezilya, Güney Afrika’ya gerçekleştirilen uçuşlarda istenilen evraklar farklılık göstermektedir. Çocuğun yalnız veya ebeveyni ile seyahat edilmesine bakılmaksızın istenilen evraklar eksiksiz olarak uçuştan önce temin edilmelidir.

Seyahat öncesinde yalnız seyahat edecek çocuk için uçuşun olduğu saatten en az 24 saat öncesinde Refakatsız Çocuk Yolcu hizmeti için rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Bu hizmet için sadece KLM Hava yolları telefon rezervasyonu veya seyahat acentası üzerinden temin edebilir ve talep edebilirsiniz. Rezervasyon sırasında KLM Refakatsız Çocuk Yolcu Talimat formu doldurmanız gerekmektedir. Talimat formu dili İngilizcedir ve doldurulması mecburidir.

Talimatta yer alan bilgiler eksiksiz olarak doldurulması ve çocuğun teslim edileceği kişi açık bir şekilde kişi ismi ile ve bilgileri ile belirtilmesi gerekmektedir.

KLM Hava Yolları Çocuk Yolcu Ücretleri

KLM Hava yolları çocuğun yaşından bağımsız olarak sunulan Refakatız Çocuk Yolcu hizmetinde, bir yetiştin ücreti ve ek olarak çocuk yolcular içi 50 Avro, kıtalar arasında ise 75 Avro ücret alınmaktadır. Çocuk yolcu için rezervasyon yaptırdığınız sürede ek ücret direk olarak bilet ücretine eklenir. Belirtilen para birimlerinden kaynaklı ülkelere göre vergi farkı eklenmektedir. Belirtilen ücretler tek yön için olup çift yönlü gidiş, dönüş biletlerinde ücretler ikiye katlanmaktadır.

Hamile Yolcular

Bebek bekleyen anne adaylarının KLM Hava Yolları ile seyahatlerinde 36 haftasını doldurduklarından sonrasında uçmalarına onay vermediklerini ve tavsiye etmediklerini belirtmektedirler. Ayrıca doğumdan sonraki ilk hafta da uçakla seyahatlerinde basınç farkından kaynaklı sorun olabileceğini bu nedenle de uçakla seyahatlerini tavsiye etmediklerini belirten hava yolu yetkilileri 1 den fazla bebek bekleyen anne adaylarının ise ilk önce doktorla görüşüp onay ve izin almaları gerektiğini belirtmektedir.

Hasta ve Engelli Yolcu

Uluslararası Hava Taşımacılığı Kuralları kapsamında hasta yolcuların hastalık bulaşıcı durumlarında uçuşlarına izin verilmemektedir. Hastalığın geçtiği ve bulaşma durumunun devam etmediğini belirtmeleri ve doktorlarından izin almaları gerekmektedir.

Görme ve işitme engelli yolcular ise kendi başlarına seyahat edebilirlerken her iki engeli birden bulunan yolcuların ise refakatçı eşliğinde seyahat etmesi gerektiğini özellikle belirtmektedir.

Hasta olan ve tıbbı ekipmanları ile beraber seyahat etmesi gereken KLM Hava Yolları’nın yolcuları ise uçuş saatinden 48 saat öncesinde KLM Hava Yolları ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.

KLM Evcil Hayvan Seyahat Kuralları

KLM Hava Yolları ile evcil hayvanınızla beraber seyahat etmek istiyorsanız veya KLM Hava Yolları aracılığı ile kargo ile evcil hayvanınızı bir yerden başka bir yere göndermek istiyorsanız uymanız gereken kurallar ve bilgiler;

Kabindeki evcil hayvanlar

KLM Hava Yolları kabin içerisinde evcil hayvan kabulünde belirli bir prosedür uygulamaktadır. Prosedüre göre kabin içerisine Economy Class veya Business Class kabinlerine bir küçük kedi veya köpek kabul edebilmektedir. Bu nedenle de uçuşunuzdan 48 saat öncesinde rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

Evcil hayvanınızı kabin içerisinde taşımak istiyorsanız ölçülerinde maksimum uzunluğu 48 cm x genişliği maksimum 28 cm x yüksekliği ise maksimum 24 cm olan sağlam taşıma çantaları ve kafesler kabul edilmektedir. Belirtilen özelliklerdeki kafeslerde evcil hayvanınız rahatlıkla ayağa kalkabilmeli, dönebilmeli ve uzanabilir olmalıdır. Kabin içerisine kabul edilecek evcil hayvanınızın ve taşıma çantasının toplam ağırlığı 8 kilogram (18 lbs) fazla olmamalıdır. Seyahat sırasında ise kabin içerisinde taşınan evcil hayvanınızın kafesinden veya taşıma çantasından dışarıya çıkmasına kesinlikle izin verilememektedir.

Evcil hayvanınızla kabin içerisinde seyahat edebilmek için muhakkak KLM yetkilileri ile iletişime geçmeli ve rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Kıtalararası KLM uçuşlarında ise Business Class sınıfında kabin içerisinde evcil havan taşınmamaktadır.

Serbest Bagaj Kapsamında Evcil Hayvan Taşınması

KLM tarafından belirtilen koşullar karşılandığı taktirde kedi veya köpeklerinizi uçağın havalandırma bölümünde serbest bagaj kapsamında seyahat etmesine izin veren KLM Hava Yolları hayvan taşıma çantasına dair kesin kuralları bulunmaktadır.

Evcil hayvanınızın ve taşıma çantasının toplam ağırlığı 75 kg (165 lbs) geçmemelidir. 1 Kasım ve 31 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen uçuşlarda evcil hayvanlar serbest bagaj kapsamında uçağın havalandırma bölümüne kabul edilmemektedir. Kış aylarında bu bölüm ısıtılmamasından kaynaklı hayvanınız hastalanma veya donma riski bulunabilir.

Serbest bagaj kapsamında taşımak istediğiniz evcil hayvanınız için bilet rezervasyonunuzdan en geç 24, uçuşunuzdan 48 saat öncesinde ayrıca rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Her yolcu kendisiyle beraber en fazla 3 evcil hayvan taşıyabilmektedir. Fakat diğer yolcularla beraber taşıma bölmesine alınabilecek taşıma çantası sayısı sınırlıdır.

İngiliz ve Fransız buldogları, Boston terrierleri ve pug cinsi hayvanlar ve küçük kalkık burunlu evcil hayvanlar taşıma bölümünde veya kargo olarak KLM Hava Yollarında taşınmamaktadır.

Kargo olarak evcil hayvanlar

Evcil hayvanlarınız AIR FRANCE-KLM Cargo tarafından taşınabilmesi için, Evcil hayvanınız ve taşıma çantasının toplam ağırlığının 75 kilogramdan fazla olmalıdır. Taşıma çantası istenilen ölçülerde olması, evcil hayvanınız ile aynı uçuşta seyahat etmiyorsanız, evcil hayvanınız sadece evcil hayvanların kargo ile taşınmasına izin verilen bir ülkeye seyahat etmeniz durumunda AIR FRANCE-KLM Cargo hizmetinden faydalanarak evcil hayvanınızı taşıyabilirsiniz.

Evcil Hayvan Taşıma Ücretleri

KLM Hava Yolları evcil hayvan taşıma ücretleri seyahat edilen bölgeye göre farklılık göstermektedir. Fakat Amsterdam Schiphol Havalimanındaki aktarmalı uçuşlarda bekleme süresi iki saatten fazla ise evcil hayvanınızın bakım ücreti olarak 150 EURO (veya 200 USD/CAD) ödemeniz gerekmektedir. Bekleme sırasında evcil hayvanınız hayvan otelinde konaklaması sağlanarak yiyecek ve içecek verilir ve köpekler yürüyüşe çıkartılır. Kediler ise büyük bir taşıma çantasında konaklarken çanta içerisinde ayrıca kendi kumluğu da bulundurulur.

Evcil hayvanınızla beraber veya ayrı olarak KLM Hava Yollarında seyahatinizde her koşulda 48 saat öncesinde telefonla rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

Bagaj Kuralları

KLM Hava Yolları seyahatiniz sırasında bagajınızda sınırlı sıvı uygulaması uygulanmaktadır. Bu kapsamda belirli bir miktardan fazla olan sıvı maddeler el bagajı olarak kabul edilmemektedir. Serbest bagaj kapsamında uçak altında taşınacak bagajlarınızda ise akıcı, kokabilecek eşyalar taşınmamaktadır. Ayrıca bagaj kapsamında çuval, teneke gibi eşyalarda kabul edilmemektedir.

IATA kuralları kapsamında zehirli ve kimyasal maddeler, yanıcı ve patlayıcı maddeler, kesici ve delici eşyalar kabul edilmemektedir. Serbest bagaj kapsamında taşınabilen ücretsiz bagaj hakları uçulan bölgeye göre farklılık göstermektedir. Rezervasyonunuz sırasında belirtilen veya e-bilet ile de görüntüleyebileceğiniz biletlerde belirtilen serbest bagaj hakkından fazla bagajlar için fazla bagaj uygulaması kapsamında kilogram başına ücret alınmaktadır.

Check-in sırasında teslim alınan bagajlarda her bir parçanın ağırlığı 32 kilogramdan fazla olmamalıdır. KLM görevlileri tarafından teslim alınan bagajlar KLM Hava Yolları sorumluluğundadır. El bagajları ve kabin bagajları ise yolcunun kendi sorumluluğundadır.

KLM Royal Dutch uçak bileti

ucuz uçak bileti

fırsatları, abone ol!
E-Mail adresiniz
İsim
Soyisim
»
Bize Katılın :
facebook uçak bileti
twitter uçak bileti
google uçak bileti
youtube uçak bileti
pinterest uçak bileti
android uçak bileti uygulaması
apple uçak bileti uygulaması
Uçak Bileti Apps:
Popüler Uçuşlar :
Dalaman - Düsseldorf uçak bileti  Ι  İstanbul - Ankara uçak bileti  Ι  İstanbul - Adana uçak bileti  Ι  Ankara - İzmir uçak bileti  Ι  Adana - İzmir uçak bileti  Ι  Denizli - İstanbul uçak bileti  Ι  İstanbul - Bodrum uçak bileti  Ι  İstanbul - Roma uçak bileti  Ι  İstanbul - Paris uçak bileti  Ι  İstanbul - Amsterdam uçak bileti  Ι  İstanbul - Batum uçak bileti  Ι  İstanbul - Dubai uçak bileti  Ι  İstanbul - Doha uçak bileti  Ι 
Hava Yolları :
THY Türk Hava Yolları - Pegasus Hava Yolları - AtlasJet - AtlasGlobal - AnadoluJet - OnurAir - BoraJet - SunExpress - Lufthansa Hava Yolları - KLM Hollanda Kraliyet Hava Yolları - Qatar Airways - Singapore Airlines - Asiana Airlines - Cathay Pasific - Thai Airways - Etihad Airways - Air New Zealand - Qantas Airways - Emirates - Tüm hava yollarını gör »
Site Haritası :
Anasayfa Ι Mobil Site Ι Hakkımızda Ι Kampanyalar Ι Haberler & Duyurular Ι Kurumsal Çözümler Ι Uçak Bileti Ι Online Check-in Ι E-Bilet Görüntüleme Ι Corporate Club Ι Sıkça Sorulan Sorular Ι Promosyon Uçak Biletleri Ι Bilgi Merkezi Ι İletişim Ι

Uçak Biletleri

Ι

Online Bilet Al

Ι

Online Uçak Bileti

Ι

Online Uçak Biletleri

BiletUcuz.Com - Barşan Turizm Ticaret A.Ş. Türsab’a T-1482 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesidir. BiletUcuz.Com'dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Barşan Turizm Ticaret A.Ş. ( IATA Kodu : 882080-3 ) tarafından yapılmaktadır.
© 2016 - Her hakkı saklıdır. BiletUcuz.Com