0
Sun Express
Sun Express

SUNEXPRESS HAKKINDA

Sunexpress; 1989 yılında Antalya merkezli olarak kurulan ve 2006 yılında İzmir Havalimanı, 2008 yılında Sabiha Gökçen’de açılan merkezleri ile adeta sektörde büyüyen bir devdir. Uygun fiyata uçak bileti satışı gerçekleştiren Sun Express iç hatlarda ve dış hatlarda hizmet vermeye devam etmektedir. 2011 yılında da Almanya merkezli olarak Sun Express Deutschland hizmetlerine ve büyümeye devam etmektedir.

Sunexpress uçak biletinizi en ucuza alabileceğiniz Bilet Ucuz web satış portalımıza bilgisayarınızdan veya tabletinizden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. BiletUcuz.com uçak bileti mobil uygulaması sayesinde IOS ve Android uygulamasını her marka ceb telefonunuza yükleyerek Sunexpress Hava Yolları 'nın tüm uçuşlarını anlık olarak görüntüleyebilir, tek sayfada Sunexpress ucuz uçak biletini satın alabilir ve rahat bir şekilde uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Sunexpress Kampanyaları kendi sitesi ile aynı anda BiletUcuz.com sitemize de yansıtmaktadır. En güncel Sunexpress uçak bileti kampanyalarını web sitemizden görebilirsiniz.

Sun Express Yolcu Sadakat Programı Sun Points

SunExpress yolcu sadakat programı kapsamında başlatılan çalışmalar sonucunda Sun Point ile daha avantajlı uçuşlar sağlanmaya başlanmıştır. Sun Points kapsamında sürekli olarak Sun Express ile uçuş gerçekleştiren kişilere özel olarak düzenlenen Sun Point kapsamında Orange ve Blue isimli iki farklı üyelik kategorisi yer almaktadır. Bu kategorilerden birini seçmeniz dahilinde kartınızı kullanarak alacağınız uçak biletlerinde mil puan kazanmanıza dayalı bir programdır. Sun Point üyeleri mil puanlarını ücretsiz veya indirimli bilet alabileceği gibi ekstra bagaj hakkına da sahip olurlar. Sun Point üyeliğinizi Sun Express resmi web sitesinden başvurabilirsiniz. Başvurunuz sırasında belirtilen adrese gelen kartınızı hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yolcu Kuralları

Sun Express Hava Yollarından biletinizi aldıktan sonra Sun Express yolcusu olabilmeniz için uçuşunuzdan önce belirtilen saatte havalimanında olmalı ve check-in işleminizi yaptırmanız gerekmektedir. Check-in işlemi sırasında biletinizi aldığınız sırada belirttiğiniz kimlik bilgilerinin eşleşmesi gerekmektedir. Bilet alım sırasında belirtilen kimlik bilgileri ile check-in sırasında ki bilgiler uyuşmazsa işleminizi gerçekleştiremezsiniz ve Sun Express ile seyahatinizi gerçekleştiremezsiniz. Yolcu kuralları uçakların acil çıkışında seyahat edebilecek durumda değilseniz bunu check-in görevlisine belirtmelisiniz.

Çocuk ve Bebek

0-2 yaş aralığında yer alan yolcular bebek yolcu kapsamında kabul edilmektedir. Sun Express bebek yolcular için dış hat uçuşlarında 20 kilogram, iç hat uçuşlarında ise 15 kilograma kadar bagaj hakkı vermektedir. Ayrıca ücretsiz olarak çocuk arabası ve koltuğunun taşınması gibi hizmetleri de vermektedir. Sun Express uçaklarında bebek yatağı da bulunmaktadır. Her uçakta bir adet bebek yatağı yer aldığından dolayı bilgi ve rezervasyon için önceden yer bilgi vermeniz gerekmektedir.

Refakatçı Yolcular

Yalnız seyahat edilmesine izin verilmeyen hasta, çocuk ve diğer özel durumu sahibi kişilerin yanında seyahat eden kişilere refakatçı yolcu denilmektedir. Refekatçı yolcu için rezervasyon yapılması gerekmektedir.

Refakatsız Çocuk Yolcular

Yanında ebeveyni veya kanuni olarak sorumlusu bulunmayan 6-12 yaş aralığında ki çocuk yolcular Sun Express ile seyahat edebilmektedirler. Dış hatlarda tek yönde seyahat edecek çocuk yolcular için 20 €, iç hatlarda tek yönde ise 20 TL ücret ödenerek refakatsız çocuk yolcular için güvenli hizmet sağlanmaktadır. Check-in işlemleri sonrasında uçuş bilgileri ve gerekli doküman ve belgelere zarfa konularak yolcunun boynuna asılır ve gerekli kontrollerden geçtikten sonra uçak görevlilerine yolcu teslim edilmektedir. Yolculuk esnasında çocuk yolcular ile kabin ekibi ilgilenmektedir. Varış sonrasında ise dokümanlarda belirtilen kişiye çocuk yolcu teslim edilir ve yolculuk öncesinde, sonrasında hiçbir şekilde yalnız bırakılmadan Sun Express görevlileri tarafından göz önündedir.

Hamile Yolcular

Sun Express ile seyahat edecek yolcuların hamilelik durumlarında 35 hafta sonuna kadar doktor raporuna ihtiyaç olmadan seyahat edebilmektedirler. Doğuma 4 hafta kalan anne adaylarının uçuşuna izin verilmemektedir. Bu durumda bireyin kendi beyanı göz önüne alınmaktadır.

Hasta Engelli Yolcu

Hasta ve fiziksel engeli bulunan Sun Express yolcuları bilet alımlarında rezervasyon sırasında fiziksel engellerine yönelik bilgileri ve kullandıkları cihazlara dair ayrıntılı bilgiyi ve uçuş esnasında almaları gerektiği hizmetlere dair bilgilerin yer aldığı “Engelli Yolcu Başvuru Formu” doldurmalı ve Sun Express travelcenter@sunexpress.com adresine mail ile göndermeleri veya Türkiye için +90 232 455 5701 numaraya fax göndermeleri gerekmektedir.

Ayrıca bilet rezervasyonu sonrasında uçuşa 48 saat kala Sun Express görevlilerine bilgi vermeleri gerekmektedir.

Sunexpress hasta, engelli ve hareket kabiliyeti kısıtlı yolcular için sağladığı ek hizmetler karşısında ücret talep etmemektedir.

Tekerlekli Sandalye Hizmeti

Sun Express tekerlekli sandalye hizmeti için uçuş saatinizde 24-48 saat öncesinde veya rezervasyonunuz sırasında bilgi vermeniz gerekmektedir. Havalimanında tekerlekli sandalye talep etmeniz durumunda check-in görevlileri uygunluk durumunda talebinizi yerine getirmek üzere hizmetinizdedir.

SunExpress Evcil Hayvan Taşıma

Sun Express Hava Yolları ile Evcil Hayvan Taşıma kapsamında kedi, köpek ve kuş cinsinden hayvanlar taşınmaktadır. Uçuş tarihinizden üç iş günü önceden Sun Express Hava Yollarına bildirilmesi gerekmektedir. Evcil hayvan kabin içerisinde yerde taşınmaktadır. 6 kilogramdan fazla evcil hayvanlar uçağın kargo bölümünde taşınmaktadır. Evcil hayvan taşınması sırasında gerekli sağlık belgeleri bulundurulmalıdır. Fazla bagaj kapsamında da değerlendirilen evcil hayvanlarda kilogram başına 6 TL alınmaktadır.

Sun Express Bagaj Kuralları

Sun Express, uluslararası taşımacılık kanunlarına uygun olarak yanıcı, kesici, patlayıcı, zehirli hiçbir madde taşınmamaktadır. Sun Express bagaj kuralları kapsamında belirlenen serbest bagaj miktarı uçuş gerçekleştirilen bölgeye de bağlı olarak 15-40 kilogram arasında farklılık göstermektedir. El bagajı kapsamında Sun Express yolcularının 6 kilogram ağırlığına kadar eşyalarını yanına almalarına izin verilmektedir. El bagajlarının üzerinde isim soy isim ve adres bilgileri özellikle yer almalıdır.

Sun Express tarafından belirtilen ağırlıklardan fazla olan bagajlar için dış hat uçuşlarında 10 €, iç hatlarda ise 6 TL alınmaktadır.

Kayıtlı Uçak Altı Bagaj

Sun Express tarafından sunulan ücretsiz bagaj hakkında yurt dışı ve yurt içi uçuşlarında değişiklik göstermektedir. Türkiye merkezli gerçekleştirilen yurt dışı uçuşlarında Eco sınıfına 20 kg, Sun Classic sınıfına dahil olanlarda 25 kilogram, Premium bilet sahiplerinde ise 30 kilograma kadar ücretsiz bagaj hakkı tanınmaktadır.

Uçak altı bagajlarında her ne durumda olursa olsun yanıcı patlayıcı maddeler, güvenliği tehdit edici eşyalar, bagaj kapsamında dahil olmayan poşet, çuval ve bidon gibi eşyalar yurt dışı ve yurt içi uçuşlarında kabul edilmemektedir.

Yurt içi uçuşlarında ise Antalya, Alanya/Gazipaşa, Bodrum, Dalaman bölgelerine gerçekleştirilecek uçuşlarda Sun Eco bilet sahiplerinin ücretsiz bagaj miktarı 20kg, Classic sınıfı 25kg, Premium bilet sahipleri 35 kg’dır. Türkiye’nin diğer noktalarında ise ücretsiz bagaj miktarları ise 30, 35, 40 kg olarak bilet sınıfına göre belirlenmiştir.

Kabin Bagaj / El Bagajı

Sun Express tarafından kabul edilen el bagajı ağırlığı 6 kilogram kadardır. Uçağa biniş sırasında kontrol edilen el bagajı ölçüleri belirtilen sınırda ve 55x40x20 cm ölçülerinde olması gerekmektedir. Bu ölçüler dışında kalan ve ağırlığı fazla olan bagajlar el bagajı olarak kabul edilmeyip uçak altı serbest bagaj kapsamında taşınmaktadır.

90(850) 520-2525