0
Anadolu Jet
Anadolu Jet

ANADOLUJET HAKKINDA

Anadolu Jet, Türk Hava Yolları tarafından kurularak 2008 yılında hizmete açılan bir hava yolu şirketidir. Başkent merkezli olarak gerçekleştirdiği uçuşlarda Anadolu’nun her noktasına hava yolu taşımacılığı götüren Anadolu Jet, 45'den fazla şehre hizmet vermektedir.

Anadolu Jet, hava yolu taşımacılığındaki hizmetlerini sadeleştirmiş ve maliyetteki farkı da biletlere yansıtarak ucuz uçak bileti satışı gerçekleştirmektedir.

Anadolujet uçak bileti fiyatlarını BiletUcuz.Com üzerinden kolaylıkla sorgulayarak size en uygun Anadolujet uçak biletini alabilirsiniz. Sistem üzerinden sadece Anadolujet biletlerini sorgulayabileceğiniz gibi tüm havayollarının uçak biletlerini de sorgulama yapma imkanınız vardır.

BiletUcuz.Com mobil uygulaması üzerinden de Anadolujet ucuz uçak biletlerini her saat ve yer de sorgulama ve satın alma imkanına sahip olursunuz. Üstelik web sitelerine göre çok daha uygun uçak bileti bulabilirsiniz.

Anadolujet Kampanyaları ve promosyonları takip etmek istiyor ve kampanyalı uçak bileti almak istiyorsanız BiletUcuz.Com 'u sık sık ziyaret edebilir veya facebook ve instagram hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Anadolu Jet Yolcu Sadakat Miles&Smiles Programı

Türk Hava Yollarının işletmeciliğini yaptığı Anadolu Jet hava yolları da yolcu sadakat programı kapsamında Miles&Smiles dahildir. Miles&Smiles, sürekli olarak uçuş gerçekleştiren yolcuların kazandıkları mil puanları bilet alırken veya Star Alliance üyesi işyerlerinde yaptıkları harcamalar sonucunda da puan kazanmasını ve harcamasını kapsayan bir programdır. Miles&Smiles programı kapsamında Classic, Classic Plus, Elite ve Elite Plus olmak üzere dört farklı kart seçeneği bulunmaktadır.

Miles&Smiles programına dahi olmak isteyen kişiler, internet üzerinden başvuru form doldurmaları gerekmektedir. Bu kapsamda gerçekleştireceğiniz Star Alliance üyesi herhangi bir hava yolu ile seyahat etmenizin hemen sonrasında adresinize gönderilen kartınızı kullanmaya başlayabilir ve Miles&Smiles dünyasına dahil olabilirsiniz.

Uçak İçi İkram

Anadolu Jet istinasız olarak bütün konuklarına ücretsiz olarak bir pet bardak su, çay ve kahve ve el değmeden hazırlanan pakette tatlı ve tuzlu ürün ikram etmektedir.

Yolcu Kuralları

Anadolujet hava yollarından biletinizi aldıktan sonrasında belirtilen saatler içerisinde check-in işleminizi yaptırmadığınız taktirde yolculuğunuzu gerçekleştirmenize izin verilememektedir. Biletinizi aldıktan sonrasında biletinizin de yer alan şart ve koşullara uymanız ve bu kapsamda yer alan IATA, uluslararası hava yolları kurumunun belirlediği şartları da yerine getirmeniz gerekmektedir. Biletinizi aldığınızda belirttiğiniz kimlik bilgilerinizi havalimanında check-in sırasında da doğrulatmanız gerekmektedir. Bu nedenle yanınızda kimlik belgesi yerine kullanılabilecek resmi bir belge getirmeniz zorunludur.

Çocuk ve Bebek

0-2 yaş grubundaki yolcular bebek yolcu kapsamında kabul edilmekte ve refakatçisi olmadan Anadolu Jet Hava Yollarında uçuşuna izin verilmemektedir. 2 yaşını doldurmuş, 7 yaşından gün almamış yolcular ise çocuk yolcu kapsamında değerlendirilmektedir. Her bebeğe bir yetişkin refakat etmek zorundadır ve refakat edecek bireyin 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir.

Doğalı 48 saatten az olan bebek yolcuların ve doğum yapalı 48 saatten az olmuş annelerinde uçuşlarına izin verilmemektedir.

Refakatçi Yolcular

Refakatçi yolcular, yalnız başına seyahat edilmesine izin verilmeyen kişilerin yanında bir refakatçi ile seyahat edilmesine izin verilen kişilerin yanında bulunan kişilere refakatçi yolcular denilmektedir. Uçuş sırasında kabin ekibi tarafından sağlanan refakatçinin bütün masrafları asıl yolcuya aittir. Ayrıca refakat edecek kişiye de ek bir koltuk alınması gerekmektedir. Anadolu Jet refakatçi talebiniz için uçuşunuzdan 48 saat öncesinde veya biletinizin rezervasyonu sırasında özellikle bildirmeniz gerekmektedir.

Refakatsiz çocuk yolcular

2-7 yaş aralığındaki çocuklar ebeveyn veya yetkilendirişmiş kişinin izini ile refakatçi olarak kabin memuru eşliğinde uçuşuna izin verilmektedir. Yanında kanuni sorumlusu olmayan çocuk yolcular için uçuştan 48 saat öncesinde rezervasyonu yapılmalıdır. Başvuru sırasında ve çocuk yolcunun konuştuğu lisan belirtilmesi ve çocuk taşıma yetki belgesi havalimanında doldurulup taraflarca imzalanmalıdır. Çocuk kanuni sorumlusu uçak havalimanından ayrılıncaya kadar havalimanından ayrılmamalıdır. Çocuk yolcu Anadolu Jet görevlileri tarafından sürekli olarak gözetim altındadır ve uçağın inişinde sadece yetki belgesinde belirtilen kişiye teslim edilmektedir.

Hamile Yolcular

Anadolu Jet ile seyahat etmek isteyen anne adaylarından 7. Ayını doldurmamışsa sağlık raporu istenmez ve uçuşlarını gerçekleştirebilirler. Tek bebek bekleyen gebeliğinin 28-35 haftasında olan anne adaylarının ise doktor tarafından ‘uçakla seyahatinde herhangi bir sakınca yoktur’ ifadesinin yer aldığı rapor ile seyahat etmelerine izin verilmektedir. 36. hafta ve sonrasında ise doktor raporunun olması durumunda dahi hamile yolcular Anadolu Jet ile seyahat edilmesine izin verilmemektedir.

Birden fazla bebek bekleyen, gebeliğinin 28-31 haftasında olan anne adayları ise yine doktorlarından aldıkları ‘uçakla seyahatinde herhangi bir sakınca yoktur.’ İfadesinin yer aldığı rapor sonrasında seyahatine izin verilmektedir. Birden fazla bebek bekleyen anne adaylarının 32. Hafta ve sonrasında ise seyahatlerine izin verilmemektedir.

Alınan raporlar uçuş tarihine göre 7 günden eski ise kabul edilmemekte ve yine anne adayının uçuşuna izin verilememektedir. Ayrıca raporda eksiksiz olarak hastanın adı soyadı ve doktorun diploma numarası ve imzasının bulunması zorunludur. Bu bilgilerden birinin eksik olması durumunda da uçağa kabul gerçekleştirilmemektedir. Rapor uçulan bölgeye göre Türkçe veya İngilizce olması gerekmektedir.

Hasta Engelli Yolcu

Hastalık durumuna göre doktor tarafından onaylı olarak verilen seyahat etmesinde sakınca yoktur yazılı rapor eşliğinde hasta yolcular seyahat edebilmektedir. Bulaşıcı hastalığı olan hastaların ve hastalığın bulaşma durumu devam eden hastaların ise seyahat edilmesine izin verilmemektedir. Ayrıca oksijen tüpüne bağlı olarak seyahat etmesi gereken kişiler de Anadolu Jet ile seyahat edememektedir.

Görme veya işitme engelli yolcular ise herhangi bir rapor istenmeksizin Anadolu Jet ile seyahat edebilmektedir. Fakat görme ve işitme engeli olan ve kabin ekibiyle iletişim kuramayacak durumda olan kişilerin ise refakatçi eşliğinde seyahat edilmesine izin verilmektedir.

Tekerlekli Sandelye Hizmeti

Sedyeli veya tekerlekli sandalye kullanması zorunlu olan yolcuların havaalanında, terminalden uçağa ve uçaktan terminale transferleri profesyonel ekip tarafından gerçekleştirilmektedir. Tekerlekli sandalye ve sedye ile taşınan yolcuların transferleri 24 saat boyunca görevli Anadolujet tarafından görevlendirilen sağlık ve yer hizmetleri kuruluşları tarafından gerçekleştirilmektedir.

Tekerlekli sandalye hizmeti için önceden arayarak tekerlekli hizmet talebinizi iletebilir veya check-in sırasında da talebinizi görevlilere iletebilirsiniz. Sedye ve diğer refakat hizmetleri için uçuşunuzdan 24 saat öncesinde yetkililer ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Anadolu Jet ayrıcalıklarından faydalanırken evcil hayvanınızla beraber seyahat etmek isterseniz uymanız gereken kurallar ve şartlar mevcuttur. Öncelikle Amerikan pitbull terrier, Amerikan Staffordshire terrier, bull terrier, Staffordshire bull terrier, Japanese tosa, Dogo Argentino, doberman, rottweiller gibi tehlikeli sınıfında yer alan köpek cinsleri Anadolu Jet ile taşınmamaktadır.

Uçakların kargo bölümünde ve yolcu kabinlerinde evcil hayvan olarak kedi, köpek ve küçük ötücü kuşlar taşınmaktadır. Evcil hayvanınızla seyahat etmek için uçuş saatinizden 6 saat öncesinde rezervasyon yaptırmanız ve rezervasyonunuzun onaylı olması gerekmektedir.

Beraber uçuş gerçekleştireceğiniz evcil hayvanınız temiz, sağlıklı olmalı ve bütün aşı kartları ve kimlik belgesi de yanınızda bulunmalıdır. Kabin içerisinde taşınacak hayvanınızın ağırlığı en fazla 5 kilogram olmalıdır ve kafesi sağlam, temiz kilitlenebilir olmak zorundadır. 5 kilogramdan fazla evcil hayvanlar kafesi ile beraber tartıldığında ağırlığı 8 kilogramı geçiyorsa uçak altında taşınmaktadır. Aynı kafeste kuş cinsi hariç bir hayvan taşınabilmektedir

Evcil hayvanınızın kafesinin üzerinde yolcuya ait, isim, soy isim, telefon ve adres bilgileri yer almalıdır.

Bunlara ek olarak kötü durumdaki ve saldırgan tavırları olan evcil hayvanların ve hamile olan hayvanların uçuşuna izin verilmemektedir.

Anadolu Jet Bagaj Kuralları

Anadolu Jet Hava Yolları bagaj kurallarında uluslararası hava yolu taşımacılığında geçerli olan kurallar uygulanmaktadır. Bu kapsamda silahlar ve ateşli silahlar, sivri uçlu silahlar ve keskin malzemeler, patlayıcı ve yanıcı malzemeler, kimyasal ve zehirli maddeler, radyoaktif malzemeler bagaj olarak kabul edilmemektedir. Buna ek olarak poşet, çuval, teneke gibi eşyalarda bagaja kabul edilmemektedir. Bagajınızın düzgün bir şekilde paketlenmiş, yırtılmaz ve kırılmaz, içerisinde akıcı ve kokan eşyaların yer almaması gerekmektedir.

Anadolu Jet, genel kuralları çerçevesinde tek bir eşyanın ağırlığı 32 kilogramı da geçiyorsa kabul edilmemektedir. Bagajlar Check-in konturlarında kontrol edilmekte ve teslim alınmaktadır.

Kayıtlı Bagaj

Anadolu Jet’in yolcularına sunduğu serbest, ücretsiz bagaj kapsamında kabul ettiği bagaj ağırlığı 15 kilogramdır. Belirtilen miktardan ağırlığı fazla olan bagajlar için fazla bagaj uygulaması dahilinde kilogram başına ek ücret alınmaktadır.

El Bagajı

Uçak içerisinde elinizde taşıyabileceğiniz ve ağırlığı 8 kilogramı, boyutları da 23 x 40 x 55 cm olan bagajlar el bagajı olarak kabul edilebilmektedir. El bagajı kapsamında yanınıza alabileceğiniz eşyalar arasında battaniye, bebek puseti, şemsiye, baston, koltuk değneği, küçük kamera, diz üstü bilgisayar bulunmaktadır. Ayakaltında veya baş üstü raflarda taşınamayacak eşyalar check-in işlemi sırasında serbest bagaj kapsamında değerlendirilip uçak altı bagajı olarak alınmaktadır.

Müzik aletleri de el bagajı kapsamında kabul edilerek yanınıza alabileceğiniz bagaj türünde değerlendirilmektedir.

Kabin Bagaj

Anadolu Jet kabin bagajı uygulamasında bir adet yolcu koltuğu almanız ve bu yolcu koltuğunda eşyalarınızın taşınmasına olanak veren bir uygulamadır. Tek bir parçanın ağırlığı 32 kilogramı geçmeden toplamda 75 kilogram eşyayı yanınıza alabileceğiniz bagajınızın ölçüsü koltuğa sığabilir olması gerekmektedir. Ölçüsü ve ağırlığı uygun olmayan bagajınız fazla bagaj uygulaması kapsamında uçak altında taşınmaktadır.

Kabin bagajının uçağa taşınması ve indirilmesi tamamen yolcunun sorumluluğunda olup Anadolu Jet yetkili ve görevleri bu konuda yardım etmemektedir.

90(850) 520-2525